(Alarko Carrier)’den Monoblok Isı Pompası…

Alarko Carrier, Carrier markasıyla ısıtma, soğutma ve sıcak suda geleceğin cihazı olarak gösterilen R32’li monoblok ısı pompasını ürün portföyüne dâhil etti. Ürünleştirme çalışmaları tamamlanan ve Eylül ayı itibarıyla İzmir Wyndham Otel’de dağıtıcılarına yaptığı lansmanla satışına başlanan Carrier Aqua Comfort Monoblok Isı Pompası, hem çevreci hem de tasarruf sunan özellikleriyle öne çıkıyor.

Carrier’ın satışa sunduğu Aqua Comfort Monoblok Isı Pompası, düşük seviyedeki CO₂ salımı ile çevre dostu özellikler taşıyor. İnverterli ikiz Rotary kompresör, su pompası ve fan motoru sayesinde yüksek enerji verimliliği ile öne çıkıyor. Isıtma, soğutma, sıcak su ihtiyacını bir arada tek sistemde karşılaması ile sürdürülebilir bir çözüm vadeden ürün, 8, 10, 12 ve 16 kW olarak 4 farklı kapasitede kullanıma sunuyor. A+++ enerji sınıfına sahip olan ısı pompası, konvansiyonel ürünlere kıyasla daha yüksek tasarruf imkânı veriyor.

Tüketiciye güçlü ısıtma fonksiyonu ile hızlı sıcak su üretim opsiyonu sunan ürün, tatil modu, çift zon kontrolü, günlük zamanlayıcı, haftalık zamanlayıcı, yerden ısıtma ayarı gibi pek çok kullanıcı dostu fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor.

Isı pompasının iklimlendirme alanında geleceğin cihazı olarak gösterildiğini ve Avrupa’da son dönemde üretiminde hızlı bir artış olduğunu ifade eden Carrier Ürün Yöneticisi Ege Benli şu bilgileri verdi:

“Özellikle Avrupa pazarında son derece hızlı artışı olan Isı Pompası’nın ülkemizde de orta vadede popüler olacağını öngörüyoruz. Geçen yıl itibarıyla Türkiye’de ısı pompası pazarındaki beklenti yaklaşık 12 bin adetti. Bu rakamın 2027’de yaklaşık 20 bin olacağını tahmin ediyoruz. Bu doğrultuda monoblok tip ısı pompaları için pazarda öncü rolü üstlenmeyi hedefliyoruz. Isı pompası, modern klimanın mucidi Carrier markasının ısıtma-soğutma sektörünün geleceğini şekillendirmesinde pay sahibi olacak ürünlerinden bir tanesidir.”

Ayrıntılı bilgi için: www.alarko-carrier.com.tr


Alarko Carrier 
Gebze ve Dudullu’da toplam 96.000 m² alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma sistemlerinin üretimini sağlayan Alarko Carrier iklimlendirme sektörünün önemli üreticileri arasında yer alıyor. Ayrıca Alarko Carrier, dünyanın önde gelen üreticilerinin distribütörlüğünü yaparak bu ürünleri tüketicilerine sunuyor. Üretici kimliğinin yanı sıra Toshiba markasıyla bireysel klimaların, ısı pompalarının ve aynı zamanda Carrier ve Wolf marka ürünlerinin ithalatını ve satışını gerçekleştiriyor. Değişen tüketici ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yüksek teknolojili ürünler geliştiren Alarko Carrier, 5 kıtada 65 ülkeye ihracat yapıyor. Müşteri odaklı hizmetini yurt içinde de sürdürerek ülke genelinde 262 bayi, 290 servis ve satış sonrası servis ağıyla tüketicisine ulaşıyor.

Alarko Holding çatısı altında bulunan Alarko Carrier, lider ve bağımsız uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in yayımladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesinde Isıtma-Soğutma-Havalandırma kategorisinde 4 yıl üst üste yer alan tek markadır.

İlk yerli kombi üreticilerinden olan Alarko Carrier, sektöründe SA 8000 ve Enerji Yönetim Standardı Belgesi (ISO 50001) alan İlk Türk Şirketidir.