“Zihni Manzaralar” Sergisi 13 Kasım’a Kadar (RS Sanat Alanı)nda!

RS Sanat Alanı’nın 9 güncel sanatçının eserlerini Marcus Graf küratörlüğünde bir araya getirdiği “Zihni Manzaralar” adlı ikinci sergisi, 13 Kasım’a kadar sanatseverlerle buluşuyor.


“Zihni Manzaralar”
Sergi

Sanatçılar: Adem Kıpçak, Ayşima Melike Kuş, Gültaze Gündüz, Özge Kahraman, Selin Sade Çöplü, Berkan Baycan, İlyas Arapoğlu, Yeşim Pektok, Zeynep Neris Kaplan
Küratör: Marcus Graf
Tarih: 07 Ekim – 13 Kasım 2023
Yer: RS Sanat Alanı, Üsküdar / İstanbul


Filiz Yılmaz tarafından Nisan 2023’te Koşuyolu’nda kurulan RS Sanat Alanı‘nın “Zihni Manzaralar” sergisinde doğanın güzel, mistik ve ilahi taraflarını ortaya koymayı amaçlayan Adem Kıpçak, Ayşima Melike Kuş, Gültaze Gündüz, Özge Kahraman ve Selin Sade Çöplü’nün yanı sıra insan ve doğa arasındaki ilişkiyi ele alan Berkan Baycan, İlyas Arapoğlu, Yeşim Pektok ve Zeynep Neris Kaplan’ın eserleri yer alıyor.

RS Sanat Alanı Kurucusu Filiz Yılmaz “Zihni Manzaralar” sergisi ile doğanın iyileştirici gücüne ve doğa ile insan arasındaki ilişkiye dikkat çekmek istediklerini söylüyor. Sanatın da tıpkı doğa gibi iyileştirici bir güce sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, “Sanat ve doğa birbirinin içinde iki gizli kavram gibidir. RS Sanat Alanı’nın ‘Zihni Manzaralar’ başlıklı sergisinde doğa ile şehrin sanat ve toplum açısından anlamını inceleyen dokuz çağdaş sanatçının yer almasının nedeni de budur. ‘Zihni Manzaralar’ sergisiyle, doğanın büyülü ve manevi yönlerinin yanı sıra doğaya ve onun şehirdeki kültürel formlarına dair çeşitli fikirleri ortaya koyan eserleri sanat severlerle buluşturduğumuz için çok heyecanlıyız,” diye ekliyor.