[Proje]: Bayou Villas

Proje Adı: BAYOU VİLLAS
ANTALYA, 2022
Mimari: ALTINDAL MİMARLIK
İç Mimari: METEX STUDIO ERK
İşveren: BAND TURİZM A.Ş.
Fotoğraf: BURAK TEOMAN

Antalya’nın Lara bölgesinde yer alan, doğayla bütünleşen ve her biri kendi içerisinde kişiye özel bir deneyim sunması anlayışıyla biçimlendirilen Bayou Villas, Türkiye’de ve yurt dışında üstlendiği farklı fonksiyonlardaki birçok projenin yanı sıra otel tasarımlarıyla da öne çıkan Hüray Erk ve Kağan Erk liderliğindeki MSE imzasını taşıyor.

Projeye özel olarak oluşturulan çağdaş sanat seçkisiyle dikkat çeken Bayou Villas’ta kullanılan sanat yapıtları mimari, iç mimari ve peyzaj mimarisiyle uyumlu, yalın bir dile sahip. Ağırlıklı olarak insandan, doğadan, doğa gözlemlerinden ve doğanın davranışsal özelliklerinden ilham alan seçki, doğa-insan-zaman-yaşam ilişkisine dair irdelemeleri içeren, düşünce ve üretimin farklı katmanlarını barındıran eserlerden oluşuyor.

Zaman içerisinde farklı bakış açılarına sahip izleyicilerle buluşacak olması sebebiyle etkileşim alanlarını genişletmeyi de önemseyen MSE ekibi; hem çağdaş sanat kariyerinin başında olan hem de uluslararası bilinirlik edinmiş ya da Türkiye’de çağdaş sanat alanında kendilerini ilerletmiş 25 farklı sanatçının resim, seramik, yerleştirme, kolaj, dijital sanat, video art ve NFT gibi farklı disiplinlerdeki üretim biçimlerinin yer aldığı geniş bir koleksiyon yaratmış.

Farklı konuları ele alan eserle, Bayou Villas’a renk ve biçim yaklaşımları, kavramsal arka planları ve estetik dilleri açısından birbiriyle uyumlu, bütüncül bir bakış açısıyla yerleştirilmiş.

Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2022
İnşaat Bitiş Yılı: 2022
Arsa Alanı: 25.000 m2
Toplam İnşaat Alanı: 24.500 m2
Sanat Danışmanı: Gözde Ulusoy
Aydınlatma Danışmanı: Nergiz Arifoğlu Lightstyle


Aydınlatma

  • Bahar Aydınlatma
  • Rafine Aydınlatma
  • Penta Light
  • DR Light

Mobilya Aksesuar

  • Alpi Wood
  • Enne Mobilya
  • MOB Mobilya

Bitirme İşleri

  • Kriska – Kibrid Material