(GF Hakan Plastik) Çerkezköy Tesisi için “Operation Clean Sweep” Sertifikasını Aldı!

GF Hakan Plastik, plastik sektöründe dünya çapında “Operation Clean Sweep / İyi Süpürme Hareketi” olarak adlandırılan ve Türkiye’de PAGEV tarafından yürütülen girişime dâhil olarak Çerkezköy tesisi için Operation Clean Sweep (OCS) sertifikasını aldı. 

GF Hakan Plastik şirket vizyonunda vurguladığı “Çevreye Duyarlı” olma ve politikasında taahhüt ettiği “Çevresel Kirlenmeye Karşı Önlem Alma” konusunda sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini ekleyerek PAGEV ile yürüttüğü iş birliği ile “Operation Clean Sweep / İyi Süpürme Hareketi” sertifikası aldı.

Dünyada, çevresel kirliliği azaltmak amacıyla geliştirilen global çalışmalardan biri olan “Operation Celan Sweep” (OCS) Türkiye’de PAGEV tarafından yürütülüyor. “OCS / İyi Süpürme Hareketi”, plastik üretimindeki granüllerin üretimi, nakliyeleri ve üretilmesi esnasında tesislerde meydana gelen kayıp ve sızmalarının engellenmesi, küresel bir çevresel sorun olan deniz kirliliğinin ve karada bulunan plastik ham maddelerin denizlere karışmasının önlenmesi amacını taşıyor.

GF Hakan Plastik, ilk olarak Çerkezköy tesisinde başlattığı ve yaklaşık 4 ay süren; üretim, bakım, çevre, kalite, idari işler birimlerinin yoğun katılımları ile tamamladığı program sonucunda denetimden geçerek yapılan çalışmaların uygunluğunu belgelendirdi. Şirketin Şanlıurfa tesisi için de hazırlanan yol haritası üzerinde başlatılan çalışmaların 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.