“Tasarım Fikir Kulübü” Haziran Ayında “İstanbul Tasarım Başkenti (mi?)” Sorusuna Yanıt Arıyor!

Akbank Sanat ve Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi iş birliğiyle tasarım disiplininin Türkiye’deki ve dünyadaki durumunu tartışmaya açan seminer serisi “Tasarım Fikir Kulübü” Haziran ayında “İstanbul Tasarım Başkenti (mi?)” başlıklı bölüm ile devam ediyor.


Tasarım Fikir Kulübü
“İstanbul Tasarım Başkenti (mi?)”
Seminer

Moderatör: Alpay Er
Konuşmacılar: Deniz Ova, Ertunç Öner, Volkan Aslan
Tarih: 15 Haziran 2023 | Saat: 18.30
Yer:
Akbank Sanat, Beyoğlu / İstanbul
Katılım:
Ücretsiz, Sınırlı


Tasarım disiplininin Türkiye’deki ve dünyadaki durumunu tartışmayı hedefleyen “Tasarım Fikir Kulübü”nün “İstanbul Tasarım Başkenti (mi?)” başlıklı etkinlik bölümünde, tasarımın Türkiye’de bağımsız bir disiplin olarak özellikle endüstriyel tasarım, iletişim tasarımı ve iç mimarlık ve çevre tasarımı gibi alanlardaki varlığını sürdürme çabası ve sanat, teknoloji ve gastronomi gibi diğer alanlarla ilişkisi konuşmaların odak noktasını oluşturuyor.

Özyeğin Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpay Er‘in moderatörlüğünü üstleneceği her bir panelin konukları arasında; sanatçı Volkan Aslan, endüstri ürünleri tasarımcısı Ertunç Öner ve Salt Genel Müdürü Deniz Ova yer alacak. Etkinlik 15 Haziran 2023 Perşembe günü, saat 18.30’da Akbank Sanat Beyoğlu‘nda gerçekleşecek.

Ücretsiz etkinliğe katılım 120 kişi ile sınırlı olup, etkinlik giriş davetiyeleriyle etkinlikten 1 saat öncesinden itibaren Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.

Ayrıntılı bilgi için: www.akbanksanat.com