(CultureCIVIC) “Sanatsal Üretim Fonu”nun Desteklenen Projeleri Açıklandı!

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı kapsamında sağlanan “Sanatsal Üretim Fonu”nun ikinci açık çağrısı kapsamında desteklenen projeleri belli oldu.

Görsel sanatlar alanında çalışan 25 – 45 yaş arasında olan sanatçıların başvurularına açık olan “Sanatsal Üretim Fonu” yararlanıcılarına, kültür-sanat alanından ve akademik çevreden yetkin isimlerin danışmanlığında geliştirecekleri eserler için destek veriyor. Desteklenen sanatçılara yeni eserler üretme olanağı sağlanmasının yanı sıra deneyim paylaşımı, ağ kurma ve sanat dünyasına erişim için alan yaratılması hedefleniyor.

“Sanatsal Üretim Fonu”nun 1 Şubat – 15 Mart 2023 tarihleri arasında açık olan çağrıya toplam 106 başvuru yapıldı. Başvurular, öncelikle CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı proje ekibi, daha sonra, küratör Kevser Güler, Tarabya Kültür Akademisi Kültürel Etkinlikler Sorumlusu Çiğdem İkiışık, İstanbul Bienali İletişim ve Operasyon Koordinatörü Pelin Kuş ve küratör Başak Doğa Temür tarafından değerlendirilerek destek verilecek projeler belirlendi.

Desteklenen projelere buradan ulaşabilirsiniz.