(KTSM)’nin Desteklediği Arif Aşçı’nın “Dokunun” Sergisi (Art On)da!

Art On’un mekân sahipliğini ve küratöryel danışmanlığını yaptığı ve Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nin (KTSM) desteklediği sanatçı Arif Aşçı’nın “Dokunun” adlı kişisel resim sergisi, 3 Haziran’a kadar izleyiciyle buluşuyor.


“Dokunun”
Sergi

Sanatçı: Arif Aşçı
Tarih: 26 Nisan – 3 Haziran
Yer: Art On, Beyoğlu / İstanbul


Kale Grubu’nun 1999 yılında “İpek Yolu’nda Son Kervan” isimli eserini desteklediği ve günümüz fotoğraf sanatçılarının öne çıkan temsilcilerinden olan Arif Aşçı, bu kez “Dokunun” başlıklı sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor. Yirmi beş yıl aradan sonra Kale Grubu ve Arif Aşçı’yı yeniden buluşturan sergi, sanatçının fotoğrafları ardından, sanatsal üretim tarihinde ilk kez resimlerini bir araya getiriyor.

Sergide sanatçının coğrafyayla, yaşamla, toprakla ve doğayla kurduğu ilişki bu defa bambaşka bir dil yoluyla kurguluyor. Işığı, hafızayı ve mekanı farklı malzeme ve araçlar kanalıyla üreten Aşçı’nın sergisinde yer alan eserler; anılardan, geçmişten ve doğayla insan arasındaki dokunuş ihtimallerinden yola çıkarak bir araya geliyor. Yaklaşık 15 eserden oluşan sergi, sanatçının öte yandan yaşama bakışının temelini oluşturan yaklaşımının dönüşümüne, farklı bir malzeme ve görsel dünya ile bu kavramlar üzerinden tanıklık ediyor.