(Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul) Kapsamında “Mimari Ustalık Sınıfları” Düzenlenecek!

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2023 bünyesinde düzenlenen, “Mimari Ustalık Sınıfları”, 26 – 29 Nisan tarihleri arasında beşinci kez ziyaretçileri ile buluşacak. 


“Mimari Ustalık Sınıfları”
Etkinlik

Moderatörler: Özge Meriç, Volkan Taşkın
Konuşmacılar: Deniz Aslan, Samim Magriso, Özgür Bingöl, Serter Karataban, Suat Yıldırım, Yılmaz Değer, Can Çinici, İpek Baycan Magriso, Tümer Keser
Tarih: 27 – 29 Nisan 2023
Yer: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece / İstanbul
Katılım: Ücretsiz Online Davetiye, Sınırlı


“Yapı Master Class – Mimari Ustalık Sınıfları ve Özel Fuar Turları”, belirlenen temalar çerçevesinde fuar alanındaki stantlara yapılan ziyaretler, yürüyüş sırasındaki tematik sohbetler ve usta mimar-mühendislerin katılımıyla gerçekleşen sunumlarla da networking ve bilgi kazanma ortamı sunuyor.
 
Degostudio kurucu ortakları Özge Meriç ve Volkan Taşkın moderatörlüğünde 27, 28 ve 29 Nisan günlerinde gerçekleşecek tur ve söyleşilerden birine veya tümüne kayıt yaptıran ilgililer, Fuar Alanı içinde gün bazında 7 toplamda 21 standa ziyaret gerçekleştirecek. 

Tema: “Umudu İnşa Etmek”

Yerinde malzeme uygulamaları için yapılan stant ziyaretlerinde moderatörlere eşlik edecek ve ardından tematik söyleşi gerçekleştirecek deneyimli mimar ve mühendis isimler “Umudu İnşa Etmek” ana temasında konuşacak.

Tema, etkinlik tanıtım metninde şöyle ifade ediliyor:

“100. yılına giren Türkiye Cumhuriyeti’nin son çeyreği 3 büyük depreme ve yarattığı yıkımlara sahne oldu. Sadece altımızdaki zemin değil, güvenimiz de sarsıldı. Yeni bir yüzyıla girerken, nitelikli fiziksel çevrenin, estetik bir meseleden öte can güvenliğimiz için de elzem bir konu olduğunu en acı şekilde tecrübe ettik. 

Her felaketten sonra ayağa kalmak için gereken en önemli şey olan ‘umut’, aslında tasarımcıların da fikirlerini besleyen can suyu. Alanında uzman tasarımcılar, mimarlar ve mühendislerden, projelerini ve arkasındaki fikirleri dinleyerek; umudumuzu inşa etmek için gereken ilhamın peşine düşüyoruz.


Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile tur katılımcılarına etkileşimli bir fuar deneyimi sunulurken, ziyaretler sonunda gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliklerin konukları olan usta mimar ve mühendislerle doğrudan bağlantı kurma imkanı yaratılacak.
 
Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, ürün tedarikçilerini, satınalmacıları, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri, mühendis ve malzeme uzmanları ile konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen sektör profesyonellerini Yapı Fuarı’na davet ediyor.”


Program*

 27 Nisan 2023, Perşembe
“Yaşamı Yeniden İnşa Etmek”


10.30 – 15.30 | Fuar turu ve stant ziyaretleri 
15.30 – 16.30 | Gün sonu söyleşisi

 28 Nisan 2023, Cuma
Dönüşümün Tektonoği”

10.30 – 15.30 | Fuar turu ve stant ziyaretleri 
15.30 – 16.30 | Gün sonu söyleşisi

 29 Nisan 2023, Cumartesi
“Ölçekler Arası Diyalog”


10.30 – 15.30 | Fuar turu ve stant ziyaretleri 
15.30 – 16.30 | Gün sonu söyleşisi


“Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine / tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 7, toplamda 21 standa ziyaret gerçekleştiriyor ve ziyaretler sırasındaki yürüyüş boyunca konukların katılımıyla farklı tematik sohbetlere katılabiliyor. Ziyaretçiler, etkinliğin konuğu olan mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkânı bulurken, deneyimlerinden de faydalanabiliyor. Katılımcıların sertifika alacakları etkinlik, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor.

Programa, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren bir uzmanlar, girişimciler, ürün tedarikçisi, satın almacı ya da pazarlamacılar, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden bir öğrenciler, tasarım ve mühendislik disiplinlerinden uzmanlar katılabilir.

Etkinlik kapsamında yapı sektöründe sürdürülebilir uygulamaları ile dikkat çeken, yenilikçi malzeme odaklı, teknolojinin kolaylaştırıcı gücünden faydalanarak üretim ve tedarik zincirinde projeler geliştiren, global iş birlikleriyle tanınan öncü 21 farklı firmanın başarı hikâyeleri katılımcılarla paylaşılacak ve yerinde sunumlarla temsil ettikleri ürün ve servis alanları deneyimlenecek.

Gezilecek ürün grupları: sismik yalıtım, yangın yalıtımı, ısı – su – ses yalıtımı, akıllı ev Sistemleri, akustik çözümler, mobilya aksesuarları, kapı – pencere – dış cephe, çatı ürünleri, elektrik tesisat, sıhhi tesisat.

Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2022’e ücretsiz online davetiye alınması zorunludur. Her gün için 20 kişi ile sınırlıdır. Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. Mimari Ustalık Sınıfı’na katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.

Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön ücretsiz otobüs seferleri
26 – 29 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşılabilir. Etkinlik kapsamında katılımcılara sertifika verilecek.


* Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.