(Salt Galata)’da Depremden Etkilenen Çocuklar için “Sanat ile Eğitime Destek” Sergisi

Türkiye’den sanat galerileri ve sanatçılar, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen öğrencilere destek amacıyla “Sanat ile Eğitime Destek” adlı dayanışma projesi başlattı. Proje kapsamında sanatçılar tarafından hazırlanan eser seçkisi, 13 – 16 Nisan tarihleri arasında Salt Galata’da sergilenecek. 


“Sanat ile Eğitime Destek”
Sergi

Tarih: 13 – 16 Nisan 2023
Yer: Salt Galata, Beyoğlu / İstanbul
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz


38 galeriden 200’ü aşkın sanatçının bağışladığı işler, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından depremden etkilenenlere yönelik olarak yürütülen yardım kampanyası kapsamında sunuluyor. Resim, heykel, enstalasyon ve video gibi farklı üretimleri içeren sergi vesilesiyle Nisan ayı boyunca http://www.tegv.org adresinden bağış yapılabilecek. Dirimart’ın temsiliyetindeki :mentalKLINIK, Çiğdem Aky, İnci Eviner, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Güçlü Öztekin, Seçkin Pirim, Nasan Tur, Ebru Uygun ve Berke Yazıcıoğlu’nun eserleri de bağış kampanyasına dahil olacak.

38 galeriden 200’ü aşkın sanatçının eserleri, Nisan ayı boyunca www.tegv.org adresinde yer alacak ve TEGV’e bağış yapılarak buradaki eserler satın alınabilecek. Proje aracılığıyla, özellikle ilköğrenim çağındaki çocukların temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve katılımcı listesini incelemek için www.tegv.org web adresi ziyaret edilebilir.