(Galeri Siyah Beyaz)’da Alev Ermiş Mavitan’ın “Sal Bizi” Sergisi…

Alev Ermiş Mavitan, Camaltı, 2022

Alev Ermiş Mavitan’ın “Sal Bizi” isimli kişisel sergisi, 29 Nisan’a kadar Galeri Siyah Beyaz’da sanatseverlerle buluşuyor.


“Sal Bizi”
Sergi

Sanatçı: Alev Ermiş Mavitan
Tarih: 24 Mart – 29 Nisan 2023
Yer: Galeri Siyah Beyaz, Çankaya / Ankara


“Sal Bizi”, sergi tanıtım metninde şöyle açıklanıyor:

Alev Ermiş Mavitan, insanları sindiren, dinamiklerini bozan, onları edilgen hale getiren dayatmalara odaklandığı sergisinde, hareketli figürler kullanıyor. Figürlerin zor ve dinamik hareketlerini, gündelik yaşamda sıklıkla karşılaşılan olumsuz durum ya da olaylara bir karşı duruş olarak yorumluyor. Bu karşı duruşu ise tüm süreci tersten işleyen bir teknik olan cam altı ile uygulamaya koyuyor. Geleneksel bir medyum olan cam altı, malzemesi ve süreci ile birlikte bir adım geriye gitmeyi neredeyse imkansız kılıyor. Bu bağlamda, ‘Sal Bizi’ sergisini oluşturan düşünce ile sanatçının kullandığı teknik arasında da doğrudan bir bağlantı kuruluyor.

Alev Ermiş Mavitan, Camaltı, 2022

Sanatçı, gündelik yaşamda, insanların kendilerine yakıştırılan tanımlamalardan isabet almamak ve toplumsal yükleri üzerlerinden atmak için gösterilen çabayı cam altı aracılığıyla yorumladığı figürlerle bir temsile dönüştürüyor.”

Alev Ermiş Mavitan’ın “Sal Bizi” adlı sergisi, Pazar hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.