“Deprem Sonrası Yurttaşlık Seminerleri” 30 Mart’ta (Müze Gazhane)’de Başlıyor!

İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü, 30 Mart Perşembe günü saat 17.00’de Müze Gazhane T Atölye’de, “Yüz Yüze Akademi” kapsamında “Deprem Sonrası Yurttaşlık Seminerleri”ne başlıyor.


“Deprem Sonrası Yurttaşlık Seminerleri I”
Depremin Politik Akademisi: Nereden Geliyoruz, Nasıl Çıkarız?

Konuşmacı: Özgür Orhangazi
Koordinatörler: Cangül Örnek, Neslişah Başaran Lotz
Katılım:
Ücretsiz, Öğrencilerin Katılımına Açık
Tarih:
30 Mart 2023 Perşembe | saat: 17.00-19.00
Yer:
Müze Gazhane, T Atölye, Kurbağalıdere Cd. No: 125, Kadıköy/İstanbul


“Deprem Sonrası Yurttaşlık Seminerleri”, üniversitelerde yüz yüze eğitim olanağının ortadan kaldırılmasından sonra, üniversite eğitiminin bir aradalık ve karşılıklı ilişki üzerine kurulu olduğunu düşünen farklı üniversitelerden bir grup öğretim üyesininin öğrencilerle yan yana geleceği bir seminer serisi olarak planlandı.

30 Mart – 7 Haziran 2023 döneminde her Perşembe iki saat sürecek bu seminerler öncelikli olarak yüz yüze ve yan yana gelmeyi, birlikte düşünmeyi ve birlikte tartışmayı amaçlıyor. Sosyal Bilimler içerisinde farklı disiplinlerden (iktisat, kamu yönetimi, siyaset bilimi, sosyoloji, tarih) öğretim üyeleri ve uzmanlar kendi konularında temel tartışmaları deprem sonrası ortaya çıkan durum ile ilişkilendirerek ele alacak. Günümüzde devlet ve yurttaşlıkla ilgili temel sorunlar bilimsel bilginin ışığında öğrencilerle tartışılacak.

Farklı disiplinlerden, konunun uzmanlarıyla birlikte düşünüp tartışılacağı seri, ilk bölümünde “Depremin Politik Akademisi: Nereden Geliyoruz, Nasıl Çıkarız?” başlığıyla Özgür Orhangazi‘yi ağırlayacak.

Ders programını tamamlayanlara “katılım sertifikası” verilecek. Yalnızca öğrencilerin katılımına açık olan etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için: www.instagram.com/ibbkutuphane/