“aydabir” Söyleşi Serisi 27 Mart’ta “DEPREM Öncesi – Sonrası” Başlığıyla Devam Ediyor!

DEPREM Öncesi – Sonrası başlığıyla “aydabir” söyleşi serisi, 27 Mart Pazartesi günü İDEALİST İç Mimarlık Derneği’nde Sumru Kaya’nın moderatörlüğünde mimar, koruma uzmanı Aslı Özbay ile sanatçı, akademisyen Murat Germen’i ağırlıyor.


“DEPREM Öncesi – Sonrası”
aydabir Söyleşi Serisi

Katılımcılar: Aslı Özbay, Murat Germen
Moderatör: Sumru Kaya
Katılım:
Kayıt Gerekli
Tarih: 27 Mart 2023 Pazartesi | saat: 19.30
Yer: İDEALİST Merkez, addresistanbul Tasarım ve Dekorasyon Merkezi, Şişli/İstanbul


27 Mart 2023 saat 19.30’da, Bien’in ana sponsorluğunda İDEALİST Merkez’de gerçekleşecek olan söyleşiye buradan kayıt yaptırabilirsiniz.


Aslı Özbay
İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde (MSGSÜ) mimarlık lisansını ve ODTÜ’de restorasyon yüksek lisansını tamamladı. 2002’de Th ve İdil Mimarlık ekibi ile birlikte, Mustafapaşa-Sinasos Koruma Amaçlı İmar Planı vesilesiyle Kapadokya’da çalışmaya başladı. 2018’de Argos in Cappadocia Otel için yapılan Müze-Salon ve Suitler isimli proje ve uygulama ile Ulusal Mimarlık Ödülü’ne layık bulundu. Mimarlık okullarında ve mimari kongrelerde çok sayıda bildiri verdi, Kapadokya’da çok sayıda panel ve konferans düzenledi. Koruma ağırlıklı serbest meslek çalışmalarına devam ediyor.

Murat Germen
Fotoğrafı bir ifade/araştırma aracı olarak kullanan, İstanbul ile Londra’da yaşayan ve çalışan, 1965 doğumlu bir sanatçı, eğitimci ve arşivci. Fulbright burslusu olarak gittiği Massachusetts Institute of Technology’den (MIT) mimarlık yüksek lisans derecesini Amerikan Mimarlar Birliği (AIA) Altın Madalyası ile aldı. Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde fotoğraf, sanat ve yeni medya dersleri vermekte. Fotoğraf, mimarlık, planlama, yeni medya ve sanat konularında birçok basılı/çevrim içi yayını olan Germen, uluslararası platformda onlarca konferansa davet aldı.

Sumru Kaya
1997’de YTÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu, aynı üniversitede Yapı Yüksek Lisansını tamamladı. Önde gelen mimari ve iç mimari firmalarında çalışma hayatına başladı. 2008’de Sumru Kaya Mimarlık’ı kurdu. Konut, sağlık merkezi-klinik ve ofis alanlarında çalışmaya devam ediyor.