(Bostik)’ten “Çekomastik 807 Üniversal Silikon”

Bostik Sızdırmazlık ve Yapıştırıcı Grubu’nun yeni üyesi “Çekomastik 807 Üniversal Silikon”, tek bileşenli sızdırmazlık malzemesiyle öne çıkıyor. Asetik yapıda ve polisiloksan esaslı olan ürün, hava ile sertleşerek, kapı – pencere aralıklarında, banyo ve mutfaklarda, küvet ile evye ve tezgâh birleşim yerlerinde kullanılabiliyor.

Elastikiyetini sürekli koruyan “Çekomastik 807 Üniversal Silikon” yaşlanmaya, hava şartlarına ve UV ışınlarına dayanıklılık sunuyor. Uygulamadan (+20°C’de) yaklaşık 1 saat sonra hava şartlarından etkilenmiyor. Şeffaf ve beyaz renk seçenekleri olan silikonun üzeri boya tutmayarak kuruyan yüzeyler başka malzemelere yapışmıyor.

Ürünün kullanıcıya sunduğu avantajlar;

  • UV, su ve hava koşullarına karşı direnç,
  • Cam, boyalı ahşap, seramik gibi birçok yüzeye güçlü yapışma,
  • Kalıcı elastikiyet.

Bostik 
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2,1 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunmaktadır. \www.bostik.com

Arkema 
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyü, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markaların hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2019 yılında 8,7 milyar euro’luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. \www.arkema.com