(PİLEVNELİ – Dolapdere)’de Yeni Sergi: “Dudaklarımı Öp Kalbimi Hançerle”

Beni Kendinden Fazla Sev, 2022, Fotoğraf: Fethi Karaduman

Ali Elmacı’nın “Dudaklarımı Öp Kalbimi Hançerle” adlı kişisel sergisi, 14 Ocak – 4 Mart 2023 tarihleri arasında PİLEVNELİ’nin Dolapdere’deki mekânında izleyiciyle buluşuyor.


“Dudaklarımı Öp Kalbimi Hançerle”
Sergi

Sanatçı: Ali Elmacı
Tarih: 14 Ocak – 4 Mart 2023
Yer: PİLEVNELİ, Dolapdere, Beyoğlu / İstanbul


“Dudaklarımı Öp Kalbimi Hançerle” başlıklı sergi, Ali Elmacı’nın son dönem kağıt ve tuval eserlerinin yanı sıra sanatçının ilk yönetmenlik deneyimini izleyiciye sunacak. Bulut Reyhanoğlu prodüktörlüğünde hayata geçen üç yeni kısa metraj film; Hatice Aslan, Barış Demiröz, Gülnara Golovina, Hakan Meriçliler, Alper Saldıran, Melisa Şenolsun ve Ömer Ülger oyunculuğunda “Tadına Bakınca Kokusunu da Aldım”, Ahmet Rıfat Şungar ve Onur Ünsal oyunculuğunda “Bahçeye de Çıkarız” ve Aleyna Tilki oyunculuğunda “Beni Kendinden Fazla Sev”, Elmacı’nın görsel dili ve bakış açısını bu kez yeni bir ortama taşıyor. Sergide yer alan son dönem eserlere sanatçının özel koleksiyonlardan derlenen eserleri eşlik ederek “Dudaklarımı Öp Kalbimi Hançerle” sergisinin kurgusunu destekliyor.

Ali Elmacı’nın pratiğine kapsamlı bakış sunan sergi, pazar ve pazartesi günleri hariç haftanın her günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında PİLEVNELİ‘nin Dolapdere‘deki mekânında ziyaret edilebilir. Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için galerinin web sitesi ve sosyal medya sayfaları (InstagramFacebook) incelenebilir.