(Demirden | ilio)’ya “German Design Award”da İki Ödül Birden!                                             

Bu yıl German Design Council (Alman Tasarım Konseyi) tarafından  54. kez düzenlenen German Design Award’un (Alman Tasarım Ödülü) 2023 sonuçları açıklandı. Demirden | ilio, Kale markası için geliştirilen sergileme tasarımı ile sergileme kategorisinde “Mükemmel Mimarlık”, Paşabahçe Mağazaları’nın yeni deneyim mağazası projesi ile “Special” ödüllerine layık görüldü.

“Kale – İyi Bak Dünyana”

Tasarım ve uygulamasını Demirden|ilio’nun üstlendiği, Kale markasının “İyi Bak Dünyana” konumlandırmasının akılcı ve yenilikçi bir platformda aktarıldığı sergileme tasarımı, sürdürülebilir üretim ve tüketim ilişkisine katkı sağlama sorumluluğunu da hatırlatıyor. %80 oranında daha az zemin malzemesinin kullanıldığı, %91’i geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşan yapı, ziyaretçilere güncel bir deneyim sunuyor. 

“Paşabahçe Mağazaları – Camın büyülü doğasında ilham veren yeni bir deneyim”

Demirden | ilio’nun tasarlayıp uygulamasını üstlendiği Paşabahçe Mağazaları’nın yeni flagship mağazası, Erenköy’de yenilikçi alışveriş deneyimiyle dinamik ve etkileşimli bir müşteri yolculuğu sunmayı hedefliyor. Cam kültürünün güncel bir dille mekansallaştırıldığı bu mağazanın sahip olduğu enstrümanlar, cam mirasını sürdüren yaratıcı bir araç olma görevini de üstleniyor. Tasarım stratejisinin 3 ana ayak üzerinde yükseldiği yeni deneyim mağazası sürdürülebilir bir dünyaya olan bağlılığın aktarıldığı, sürükleyici ve ilham verici deneyimlerin sunulduğu, dijital ve fiziksel yenilikleriyle alışveriş kodlarının yeniden yazıldığı bir öneri sunuyor. 

Tasarımın bütünsel uyumuyla insancıl ve doğaya saygılı bir kurgunun ele alındığı mağazada, çevre duyarlılığını gösteren demir, ahşap, hasır, cam, terrazzo gibi doğal malzeme kullanımıyla sürdürülebilir bir dünyaya, doğaya olan bağlılığı yaşatmayı hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.german-design-award.com/


Demirden | ilio
Anlamlı tasarımın, doğanın gösterdiği yolda yaratılan tasarım olduğuna inanan marka her projeye özel, aklın ve estetiğin ışığında zarif çözümler yaratmayı amaçlıyor.

1994’ten beri mekan tasarımı, grafik tasarım, ürün tasarımı gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış tasarımcıların oluşturduğu ekibi ve multidisipliner yaklaşımlar ile her projeye özel, bütüncül çözümler sunuyor. 

Bugüne kadar aralarında bir çok red dot, 2 iF Gold ve Design Management Europe  ödülleri de bulunan 20’nin üzerinde uluslararası ödüle layık görüldü. Demirden olarak yaratıcısı ve sahibi olduğumu masaüstü ürünler markası “ilio” ise uluslararası tasarım  dünyasında büyük saygınlık kazandı.