“Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışması”nın 7. Dönemi Sona Erdi!

Gerflor’un düzenlediği “Geleceğine Zemin Yarat”, seyahat bursu ödüllü öğrenci yarışması sona erdi. Yarışma, geleceğin mimar adaylarına seyahat imkânı sunarak, yarının kentlerini, mekânlarını ve tasarım parametrelerini belirleyecek gençlere değerli bir katkı sağlamayı amaçladı.

Serter Karataban, Ece Ceylan Baba, Kurtul Erkmen, Şebnem Buhara, Ayhan Böyür, Sibel Dalokay Bozer ve Büşra Al’dan oluşan jüri, yarışma sürecinde kazananı belirleme görevini üstlendi.

Yarışma aracılığıyla, ülkemizde verilen mimarlık eğitimine katkıda bulunulması hedefiyle, mimarlık öğrencilerine yönelik bir seyahat bursu imkânı yaratıldı. Verilecek seyahat bursu ile öğrencilerin farklı coğrafya ve kültürleri, özgün yapıları ve kentsel çevreleri yerinde deneyimleyerek görme fırsatı sunuldu.

Mimarlık lisans eğitimlerinin son senesinde bulunan öğrenciler, mezuniyet projesi sürecinde hazırladıkları son mimari proje çalışması ile seyahat bursuna başvurdular. Yarışmanın ilk değerlendirme aşaması, 19 Ekim Çarşamba günü tüm jüri üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Yarışma şartnamesi gereği sadece rumuzları bilinerek incelemeye alınan projeler, ilk değerlendirmenin ardından, dört projeye indirildi. Proje sahibi mimar adayları, projelerini jüri üyelerine 5 Kasım Cumartesi günü Aura İstanbul’da gerçekleşen final jürisinde sundular. Yapılan değerlendirmelerin ardından seyahat bursunun kazananı belli oldu.

Finale kalarak Gülru Necipoğlu’nun Sinan Çağı kitabını kazanan öğrenciler, Yeditepe Üniversitesi’nden Zülfiye Keser, Bursa Teknik Üniversitesi’nden Ramazan Çankaya ve Burhan Yılmaz, Gebze Teknik Üniversitesi’nden Mustafa Polat oldu. Bursa Teknik Üniversitesi’nden Burhan Yılmaz ise seyahat bursunu kazanan isim oldu.


Gerflor Group
Yenilikçi, dekoratif ve sürdürülebilir vinil zemin kaplama çözümleri ve duvar kaplamaları tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Konut, sağlık, eğitim, spor, perakende, sanayi, ofisler, ağırlama ve taşıma araçları gibi her türlü kapalı pazar uygulama ihtiyacını karşılamak için özel döşeme ve duvar çözümleri geliştiriyoruz. Gerflor Group, Taraflex®, Mipolam®, Tarabus®, Connor Sports®, Sportcourt® ve Gradus® gibi dünyaca ünlü ürün markalarını bir araya getirmektedir.