“Remote İstanbul” Kadıköy’de Başlıyor!

Rimini Protokoll​’ün 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan “Remote İstanbul”, 17 Kasım’dan itibaren Kadıköy sokaklarında başlıyor. Kundura Sahne ve Lita Yapım Evi yapımcılığında üçüncü kez İstanbul’a gelen “Remote İstanbul”, katılımcıları “İpek” adlı bir yapay zekânın komutunda şehirde bir yolculuğa çıkarıyor.


“Remote İstanbul”

Tarih: 17 Kasım – 11 Aralık 2022 | Saat: 15.00
Yer: Manolya Parkı, Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul
Katılım: Ücretli, Bilet Gerekli


Yapay zekâ “İpek”in sesi ve komutuyla Kadıköy’de dikkat çekici bir şehir yolculuğuna çıkaracak “Remote İstanbul”, Kundura Sahne ve Lita Yapım Evi yapımcılığında üçüncü kez İstanbul’da gerçekleşecek.

Tiyatroseverlere olduğu kadar teknoloji ve oyun meraklılarına da deneyim yaşatacak performans; Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 15.00’te Koşuyolu’ndaki Manolya Parkı’ndan başlayacak. Şehir ile aramızdaki bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendiren oyun; yapay zeka eşliğinde davranışları gözlemlemeye teşvik ederken, İstanbul ile ilişkiye başka bir gözle bakmaya ve yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor. Rimini Protokoll​’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği oyun, 11 Aralık’a dek devam edecek.

“Remote İstanbul” ile ilgili ayrıntılı bilgi ve biletlere buradan ulaşılabilir.