(GROHE)’den Dünya El Yıkama Günü’nde “Sürdürülebilirlik” Vurgusu…

GROHE, 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü’ne özel bir mesaj yayımladı. Yapılan açıklamada son iki yıldır basit bir rutinden günlük hayatın en önemli parçalarından biri haline gelen el yıkama işlevinin, sürdürülebilirlik yönünden de büyük önem taşıdığı ifade edildi.

GROHE’nin verdiği bilgiye göre; en az 20 saniye boyunca yoğun ve detaylı el yıkamak, en iyi korumayı sağlıyor. El yıkama, hijyenin yanı sıra artık başka bilinçli kararları da beraberinde getiriyor. Artan enerji fiyatlarının etkisiyle gereksiz sıcak su tüketiminden kaçınmak, giderek önem kazanıyor. GROHE, fotoselli bataryaların faydalarını ve el yıkama rutinine gerçek anlamda sürdürülebilir yöndeki katkılarını ortaya koyuyor.

Batarya seçimi
Bilinçli su tüketimine önem veren herkesin aklına ilk gelen şey, ellerini olabildiğince çabuk yıkamak olabilir. Ancak düşünüldüğünden çok daha fazla seçeneğe sahip olunabilir. Örneğin batarya seçimi hem evdeki enerji maliyetlerinin azaltılmasına hem de hijyene katkı sağlayabilir. Bu konuda, çok yönlülük sunan fotoselli bataryalar, ortak alanlardaki tuvaletlerin birçoğunda kullanılıyor olsa da, özel haneler için de büyük avantajları bulunuyor.

Fotoselli bataryalar ile ellerin ilk dokunduğu şey, batarya değil sudur. Bu bataryalar, su akışını yalnızca gerektiğinde açar ve eller artık suyla temas edilmediğinde otomatik olarak kapanır. Yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulan miktarda su kullanmaya odaklanarak, verimli çözüm sunar.

GROHE hibrit batarya su tüketimini azaltıyor
Kullanımı kişisel tercihe bağlı GROHE Eurosmart hibrit batarya, manüel bataryanın faydalarını temassız bataryanın avantajlarıyla buluşturuyor. Temassız seçenek soğuk suyu çalıştırıyor, böylece ihtiyaç olmadığında gereksiz sıcak su tüketimini ortadan kaldırıyor. Manuel seçimde ise hem sıcak hem de soğuk su kullanılabiliyor. Entegre sıcaklık sınırlayıcı sayesinde enerji tasarrufu sağlarken GROHE EcoJoy teknolojisi performanstan ödün vermeden su tüketimini 5,7 l/dk’ya düşürüyor.

Görünüm ve estetik açısından her banyo stiline uyacak GROHE temassız armatürler, farklı tasarımlarıyla çok çeşitli modeller sunuyor. “Essence E”, “Bau Cosmopolitan E”, “Eurosmart Cosmopolitan E” ve “Eurocube E” koleksiyonları arasından seçim yapılabilir.

Ayrıntılı bilgi için: www.grohe.com.tr/tr


GROHE 
Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markası GROHE, dünyanın 150 ülkesinde, 2.600’ü Almanya’da olmak üzere toplam 7.000’i aşkın çalışana sahiptir. GROHE, 2014 yılından bu yana, Japonya‘nın önde gelen tesisat ve konut malzemeleri üreticisi LIXIL’in güçlü marka portföyünün bir parçasıdır. Her GROHE ürünü, “Pure Freude an Wasser” deneyimi sunabilmesi için, kalite, teknoloji, tasarım ve sürdürülebilirlik marka değerleri temeline oturmuştur. GROHE Eurosmart veya GROHE termostatik batarya serilerinin yanı sıra GROHE Blue su sistemi gibi öne çıkan tanınmış ürünler, markanın derin uzmanlığına vurgu yapmaktadır. Müşteri ihtiyaçlarına odaklanan GROHE, bu şekilde anlamlı katma değer sunan ve Almanya’da entegre bir süreç halinde yürütülen güçlü ARGE ve tasarım çalışmaları sayesinde “Made in Germany” kalite damgasını taşıyan, akıllı, hayatı iyileştiren ve sürdürülebilir ürün çözümleri yaratmaktadır. GROHE, kurumsal sorumluluğunu son derece ciddiye almakta ve kaynak tasarrufu sağlayan bir değer zincirine odaklanmaktadır. Sıhhi tesisat ürünleri üreticisinin dünya çapındaki üretim faaliyetleri, Nisan 2020’den bu yana karbon nötrdür*. GROHE aynı zamanda kendisi için 2021 yılına kadar plastik içermeyen ürün ambalajları kullanma hedefini de belirlemiştir.

Sadece geride kalan on yıl içinde, GROHE’nin başarısı 490’ı aşkın tasarım ve inovasyon ödülünün yanı sıra birçok sürdürülebilirlik ödülü ile de tescil edilmiştir. GROHE, sektöründe Alman Federal Hükümeti KSS Ödülü’nü ve “Kaynaklar” ve “Tasarım” kategorilerinde 2021 Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü kazanan ilk şirket olmuştur. GROHE, “50 Sürdürülebilirlik & İklim Lideri” sürdürülebilirlik ve iklim kampanyası kapsamında da sürdürülebilir dönüşüme yön vermektedir.

LIXIL
LIXIL (TSE Kodu 5938) gündelik hayatın gerçek sorunlarını çözerek her yerde, herkes için daha iyi evleri bir gerçek haline getiren öncü tesisat ve konut malzemeleri üretmektedir. Japon mirasımızdan aldığımız güçle, dünya lideri teknolojilere imza atıyor, hayata geçirdiğimiz inovasyonlar ile evleri dönüştüren yüksek kaliteli ürünler yapıyoruz. Ancak, bunu LIXIL farkı ile, anlamlı tasarım, girişimci ruhu, herkes için erişilebilirliği iyileştirme taahhüdü ve sorumlu ticari büyüme yoluyla yapıyoruz. Yaklaşımımız, aralarında INAX, GROHE, American Standard ve TOSTEM’in bulunduğu sektör lideri markalar ile hayat buluyor. 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren yaklaşık 55.000 çalışma arkadaşımız, her gün gururla bir milyardan fazla insanın hayatına dokunan ürünler üretiyor. \www.lixil.com