(Kalekim)’den Cephe Kaplama Seviyeleme Aparatı: “Kalekim Level Joker”

Kalekim, yeni ürünü Cephe Kaplama Seviyeleme Aparatı “Kalekim Level Joker”i tanıttı. Kalekim tarafından geliştirilen ve patenti tamamen Kalekim’e ait olan ürün Türkiye ve Avrupa’da sektöründe ilk olma özelliği taşıyor.

Kalekim, iç ve dış cephe kaplama sistemlerindeki metal taşıyıcı konstrüksiyon üzerine kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında ve seviye farklılıklarını eşitleyerek uygulayıcılara kolay, pratik ve hızlı uygulama imkânı sunan, destek ve seviyeleme aparatı “Kalekim Level Joker”i piyasaya sundu. Ürün, tekrar kullanım ve kolay uygulama özellikleri ile uygulayıcılara zaman ve ekonomik açıdan tasarruf sağlarken, aynı zamanda plastik atık oluşumunun da önüne geçen çevreci bir ürün oluşuyla dikkat çekiyor.

Uygulama esnasında yapıştırıcı yeterli mukavemete erişinceye kadar kaplama malzemelerini emniyetli şekilde metal taşıyıcı konstrüksiyon üzerinde destekleyen “Kalekim Level Joker” aynı zamanda kaplama malzemelerinin yatay derz genişliğini ayarlayarak işçilikten ve zamandan tasarruf sağlıyor.

Seramik karo, granit seramik karo, porselen karo, Kalesinterflex, kompakt laminant vb. malzemelerin iç ve dış cephe konstrüksiyon üzerine yapıştırma sistemlerinde kullanılan “Kalekim Level Joker” kaplama malzemelerinin ön yüzeylerindeki seviye farklılıklarını giderip eşit seviyede düzgün uygulama imkânı sunuyor. Böylelikle cephenin bütünsel yapısı dış etkenlere karşı korumayı amaçlıyor.

Özellikle büyük ebatlı karoların kaplama malzemelerinin cepheye sabitlenmesini kolaylaştıran ürün, uygulama esnasında metal taşıyıcı konstrüksiyona ve kaplama malzemesine zarar vermemesiyle öne çıkıyor.

Derz genişliği ayarlanarak, farklı derz aralıklarında kullanılabilen “Kalekim Level Joker”, 4 – 16 mm kalınlığındaki kaplama malzemeleri için uygun olmakla birlikte, istenildiğinde ise 16 mm’den daha kalın malzemelere de uyarlanabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.kalekim.com/tr