(TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi) 24. Ajanda Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı!

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenlediği “Yaşamaya Elverişli Barınma / Konut Hakkı ve Zorla Tahliyeler” temalı 24. Ajanda Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.


“Yaşamaya Elverişli Barınma / Konut Hakkı ve Zorla Tahliyeler”

Açılış: 4 Ekim 2022 | Saat: 19.00
Tarih:
4 Ekim – 14 Ekim 2022
Yer: 
Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası


“Dünya Mimarlık Günü”, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar Birliği’nin (UIA) öncülüğünde, Türkiye’de ve dünyada düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi de her yıl “Dünya Mimarlık Günü” programı kapsamında gerçekleştirdiği bir dizi etkinliğin yanı sıra, belli bir tema çerçevesinde “Ajanda Fotoğraf Yarışması” düzenliyor ve yarışmanın sonuçlarını sergiliyor.

Bu yıl yirmi dördüncüsü düzenlenen “Ajanda Fotoğraf Yarışması”nın teması, “Yaşamaya Elverişli Barınma / Konut Hakkı ve Zorla Tahliyeler” olarak belirlendi.

Yarışmaya 100 fotoğraf sanatçısı 527 fotoğraf ile katıldı. Yarışma jürisi 17 Eylül 2022 tarihinde toplanarak aşağıdaki sonuçları belirledi.

4 Ekim 2022 saat 19.00’da açılış töreni gerçekleştirilecek olan sergi, 14 Ekim’e dek TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası Sergi Salonu’nda gezilebilir.

Ödüller

  • Birincilik Ödülü
    Zafer Gazi Tunalı | Kalbin Durduğu An | İzmir
  • İkincilik Ödülü
    Nurten Uçan | Periferi | İstanbul
  • Üçüncülük Ödülü
    Murat Bakmaz | Yıkık| İstanbul


Eşdeğer Ödüller

  • Eşdeğer Ödül 01 | Hüseyin Türk | 071627-1 | Ankara
  • Eşdeğer Ödül 02 | Orhan Kartal | Hasankeyf Konutları | Batman
  • Eşdeğer Ödül 03 | Orhan Kartal | Evsiz | Batman
  • Eşdeğer Ödül 04 | Mehmet Yılmaz | Tezat Hayatlar |İzmir
  • Eşdeğer Ödül 05 | Mehmet Yılmaz | Yıkılan Hayatlar | İzmir
  • Eşdeğer Ödül 06 | Cem Balkı | Diken | İzmir
  • Eşdeğer Ödül 07 | Bülent Suberk | 041919-4 | Bursa
  • Eşdeğer Ödül 08 | Özensel Akarsu | Tahliye |İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 09 | Ufuk Turpcan | Çadırda Yaşam | Dinar
  • Eşdeğer Ödül 10 | Ufuk Turpcan | Zor Yaşamlar | Isparta
  • Eşdeğer Ödül 11 | Ömer Şahin | Evsizler | Edirne
  • Eşdeğer Ödül 12 | Okan Karakaş | Semt Bizim Ev Kira | Malatya
  • Eşdeğer Ödül 13 | Sami Uçan | 123456-1 | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 14 | Sami Uçan | 123456-2 | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 15 | Nurten Uçan | 369258-3 | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 16 | Ufuk Akarı | Soylulaştırma 4| İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 17 | Ahmet Turan Kural | 571632-4 | Bingöl
  • Eşdeğer Ödül 18 | Gökalp Bilici | Sokak | Ankara
  • Eşdeğer Ödül 19 | Ercan Enterli | Hayat 2 | İzmir
  • Eşdeğer Ödül 20 | Kenan Taşpınar | Kentleş-Me | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 21 | Murat İbranoğlu | Göç | Edirne
  • Eşdeğer Ödül 22 | Arzu İbranoğlu | Çocuklar | İzmir
  • Eşdeğer Ödül 23 | Gülin Yiğiter | Renkli Evler | Artvin
  • Eşdeğer Ödül 24 | Kemal Türk | Korku | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 25 | Muhammet Özen|  Yıkım | Konya
  • Eşdeğer Ödül 26 | İsmail Serhat Şahin | Nehrin Karşı Tarafı | Bartın
  • Eşdeğer Ödül 27 | Uğur Çimen | Harabe | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 28 | Hatice Karakan | Bomonti | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 29 | Hatice Karakan | Fikirtepe Yıkım | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 30 | Mürsel Tahtacı | Berber | Kocaeli
  • Eşdeğer Ödül 31 | Ahmet Harmancı | Eski Sokak | Ankara
  • Eşdeğer Ödül 32 | Sebahattin Özveren | Dostluk | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 33 | Sevilay Yurtsever | Gündoğumu | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 34 | Şevki Karaca | Hayaller | Bursa
  • Eşdeğer Ödül 35 | İmge İldem | Yıkık Dökük Oyunlar | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 36 | Veysel Kaya | TOKİ’nin Bursa’ya Tokadı | Bursa
  • Eşdeğer Ödül 37 | Gürsel Egemen Ergin | 553487-2 | İstanbul
  • Eşdeğer Ödül 38 | Hülya Yoksu | Son | Batman