First-Hand ‘22 Deneyim Festivali’nin Düzenlediği “Başlangıç Sergisi” için Açık Çağrı!

First-Hand ‘22 Deneyim Festivali kapsamında düzenlenecek Başlangıç Sergisi’nin açık çağrısına son başvuru tarihi 23 Eylül 2022.


“First-Hand ‘22 Deneyim Festivali Başlangıç Sergisi”
Açık Çağrı

Başvuru: Çevrim içi Başvuru Formu
Son Başvuru Tarihi:
23 Eylül 2022 Cuma | saat: 18.00
Sorular İçin Son Tarih: 10 Eylül 2022 Cumartesi
Cevapların Açıklanması: 15 Eylül 2022 Perşembe
Değerlendirme Başlangıcı: 27 Eylül 2022 Salı
Seçilenlerin Duyurulması: 3 Ekim 2022 Pazartesi
Sergi: 14-15-16 Ekim 2022
Yer: İPA Kampüs, Florya/İstanbul


İPA Kampüs’te, Genç İç Mimarlar Derneği’nin desteğiyle 14-15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan First-Hand ‘22 kapsamında oluşturulması hedeflenen Başlangıç Sergisi, temelinde tasarımı ve tasarım ilkelerini deneyimleyen öğrencilerin, genç ve dinamik projelerinin yanı sıra freelance işlerin de yer almasını hedefliyor. Açık çağrı sonucunda; Seçici Kurul’un değerlendirmesiyle belirlenen sergi seçkisi, tasarım ve projelerle birlikte First-Hand ‘22 Deneyim Festivali’nde sergilenecek. 

Açık çağrı, 23 Eylül 2022 saat 18.00’de son bulacak. Sürdürülebilirlik, uzun ömürlülük ve kalite ölçütleri ekseninde katılımcıların hayal gücü sınırlandırılmaksızın her konseptte tasarımın değerlendirileceği başvurular; festival Başvuru Formu aracılığıyla çevrim içi olarak yapılacak. Üniversitelerin Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Güzel Sanatlar ve Tasarım fakültelerinin lisans bölümü öğrencilerine açık olan başvurular, katılımcıların proje ve tasarım paftaları üzerinden değerlendirilecek. 

Sorular için baslangicsergisi@firsthandfest.com adresine mail atılabilir, festival hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.


First-Hand Deneyim Festivali
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı iş birliği, ENTA ve GİM Festival Ana destekçileri ile 14-15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. “Deneyim ve Etkileşim” kavramlarını anahtar kelime alarak; öğrenmenin temeline inen, kavramların mekandaki yansımalarının peşine düşülmesini amaçlayan öğrenci odaklı tasarım haftası sunmakta. Panel ve konuşmaların yanı sıra fiziksel mekanlar, atölye çalışmaları ve interaktif deneyim alanları birlikteliğinde açık havada düzenlenecek. 
Festivali sosyal medyada takip etmek için: @firsthand_experiencefestival