(Hilti)’den Farklı İhtiyaçları Tek Bir Uygulama Üzerinden Cevaplayan Yazılım:ON!Track Ready”

İnşaat profesyonellerine yazılım ve mühendislik desteği sunan Hilti, hayata geçirdiği bulut tabanlı mobil uygulamalarla inşaat süreçlerini dijitalize ederek sektöre esneklik, verimlilik ve hız vadediyor. Son olarak “Hilti Connect” ve “Hilti ON!Track” uygulamalarını tek bir çatı altında buluşturan “Hilti, ON!Track Ready” ile müşterilerine uçtan uca dijital bir deneyim sunuyor.

Hilti, müşterilerinin iş süreçlerini dijitale taşımak ve her an her yerde çözüm sunabilmek üzere geliştirdiği “Hilti Connect” ve “Hilti ON!Track” uygulamalarını entegre ederek bir üst versiyona taşıyor. “ON!Track Ready” ismiyle hayata geçen bu uygulama, kullanıcıların tüm Hilti ekipmanlarının durumlarını istedikleri her yerden ve istedikleri zaman telefonlarından takip etmelerine olanak tanıyor. ON!Track 3.0 kullanıcıları ise “ON!Track Ready” üzerinden tüm ekipmanlarını, sarf malzemelerini, şantiye maliyetlerini kontrol edebiliyor. “ON!Track Ready” uygulamasının bir dizi avantajı bir arada sunduğunu belirten Hilti Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmetcan Tufan, bulut tabanlı ve mobil erişilebilir bu uygulamanın, inşaat profesyonellerinin farklı ihtiyaçlarına cevap vereceğini vurguladı.

“ON!Track Ready” uygulamasının çok sayıda özelliği tek bir kanaldan sunarak kullanıcılara entegre bir deneyim fırsatı yarattığını belirten Tufan; “Bilindiği üzere müşterilerimiz, Hilti makinelerinin özelliklerine, tamir geçmişi bilgilerine, uygulama detaylarına, tek tıkla Hilti Connect üzerinden ulaşabiliyordu. Hilti olarak bu süreci daha verimli ve kapsamlı hale getirebilmek için ekipman ve varlık yönetimi sistemi olan On!Track ile entegre ederek yeni bir oluşum ortaya çıkardık. Bu sistem sadece bir envanter yönetim uygulaması veya online bilgi bankası değil çok daha bütünleşik bir yaklaşımı temsil ediyor. On!Track Ready uygulamamızı kullanan müşterilerimiz, makinelerini proaktif bir şekilde takip ederek iş süreçlerini optimize edebiliyor. Tek bir kanaldan elde ettikleri veriler sayesinde makine parkını en iyi şekilde yönetebiliyor ve şeffaf bir süreç elde ediyor. Bu durum ise inşaat profesyonellerine verimlilik ve üretkenlik olarak yansıyor” dedi.

Farklı özellik seviyelerini tek bir uygulamada birleştiriyor.

Uygulamanın kullanım kolaylığına da dikkat çeken Tufan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“İnşaat sahaları ve ekipmanları başlı başına komplike ve yeterince karmaşık. Biz bu kompleks yapıyı dijital bir platformda en kolay nasıl optimize ederiz sorusunu sorarak uygulamamızı hayata geçirdik. Farklı özellik seviyelerini tek bir uygulamada birleştiren On!Track Ready, şantiyelerin hızına yetişecek bir kullanım kolaylığına sahip. Kullanıcıların tek yapması gereken NFC okuma özelliği bulunan akıllı telefonlarıyla Hilti ürünü üzerindeki NFC etiketini okutmak. Sonrasında ise karşılarına kullanıcı deneyimini merkeze alan sade bir ara yüz çıkıyor ve tüm talimatlar pratik bir şekilde verilebiliyor. Üstelik uygulamamız; Hilti makinesini, ON!T etiketini veya ‘Tracefast’ bağlantısını tanımlamak ve uygulamaya bağlamak için çeşitli seçenekler sunuyor. Kullanıcılar, kamerayla tarayarak (QR veya barkod), NFC ile tanımlayarak ve Bluetooth ile yakındaki Hilti ürünlerini bularak sisteme dahil olabiliyor.”

Tanımlanan tüm Hilti ürünleri için farklı kategorilerde bilgi dokümanlarının olduğunu belirten Tufan; “Uygulamamız içerisinde ‘Nasıl?, Teknik Bilgiler, İlgili Ürünler ve Tamir Bilgisi’ olmak üzere dört farklı bilgi ağacımız bulunuyor. ‘Nasıl’ sekmesinde yer alan videolar, dokümanlar ve ürünlerin kullanım kılavuzları sayesinde Hilti ürünleri ile ilgili ihtiyaç duyulan farklı bilgilere ulaşılabiliyor. ‘Teknik bilgiler’ sekmesinden Hilti ürünleri ile alakalı her türlü teknik detaya sahip olunabiliyor. Aynı şekilde ‘İlgili Ürünler’ kategorisinde müşterilerimiz arattığı ilgili ürüne ait tüm aksesuar, sarf ve makinelere ulaşabiliyor. Son olarak ‘Tamir Bilgisi’ kısmında ise müşterilerimiz Hilti ürünlerinin tüm tamir geçmişiyle alakalı detaylı bilgiye erişebiliyor” diye belirtti.


Hilti – Hilti Türkiye 
Lihtenştayn Prensliği’nde 1941 yılında doğup, bugün yaklaşık 30 bin çalışanı ile global bir jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye pazarına ilk kez 1982 yılında giren ve 15 yıl distribütörlük olarak temsil edilen Hilti, 1997 yılından bu yana ise Türkiye’de yüzde 100 yabancı sermayeli bir firma olarak faaliyetlerine devam ediyor. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye; Great PlacetoWork Enstitüsü tarafından belirlenen “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde yer alıyor. 2014-2021 yılları arasında “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” sıralamasında yer alan Hilti Türkiye, 2022 yılında da “100-249 çalışan sayılı şirketler” kategorisinde 6’ncı seçildi. Son olarak, HappyPlacetoWork tarafından Türkiye’de ilk defa 2022 yılında gerçekleştirilen 10’dan fazla sektörün katıldığı yarışmada da en mutlu 50 şirket arasına girdi.

www.hilti.com.tr