(Geberit) Türkiye’deki 20. Yılını KUTLUYOR!

Yaklaşık 150 yıllık tecrübeyle sıhhi tesisat ve vitrifiye sektöründe faaliyet gösteren Geberit, Türkiye’deki 20. yılını yenilikçi yaklaşım ve hedefleriyle kutluyor. Hem duvar önü hem de duvar arkasında yeni çözümler üretmeye devam eden Geberit, kullanıcı beklentilerine inovatif açıdan yaklaşan çözümler sunuyor.

Temelleri 1874 yılında atılan İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, Türkiye pazarındaki faaliyetlerine başlamasının 20. yılında yeni hedef ve yatırımlarıyla geleceğini şekillendiriyor. Gömme rezervuar alanında Türkiye pazarına ilk giren Geberit, kullanıcı beklentilerine uygun çözümler geliştirirek, tasarımlarıyla yaşam alanlarına değer vadediyor.

Kullanıcı ihtiyaçlarına global trendlerle cevap veren bir marka olarak yer aldıkları her pazara özel önem verdiklerini belirten Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer şu açıklamalarda bulundu:

“Geberit bugün, 4 tanesi denizaşırı olmak üzere toplam 26 üretim tesisiyle 50 ülkede 12 bini bulan çalışanıyla hizmet veriyor. Türkiye’deki faaliyetlerimize ise 2002 yılında kurulan şirketle devam ettik. Bu 20 yıllık süreçte yerelin dinamiklerine de en uygun stratejilerle hareket ederek yatırımlarımızı sürdürdük ve satış noktalarımızı her geçen gün artırarak geniş bir müşteri kitlesine ulaştık. Avrupa’da pazar lideri olmakla kalmayıp faaliyette bulunduğumuz ülkelerde de ilkleri ve enleri başaran bir marka olarak yatırımlarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Bu doğrultuda özellikle gömme rezervuar alanında Türkiye pazarına giren ilk marka olmamız da bunu kanıtlar nitelikte. Bunun yanı sıra 2015 yılında duvar arkasındaki uzmanlığımızı duvar önüne taşıdık. 2019 yılından itibaren de banyo serilerimizi Design Meets Function mottosuyla Türkiye’deki kullanıcılarımızla buluşturmaya başladık. 20 yıllık bu süreçte her zaman başardıklarımızın üstüne ekleyerek hem duvar önü hem duvar arkasında sunduğumuz inovatif çözümler ile büyüme hedefimize ulaşmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yapacağımız her yeni yatırımla sıhhi tesisat ve vitrifiye sektörüne yön vermeye devam edeceğiz.”


Geberit 
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.

www.geberit.com.tr