19. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı!

Akbank Kısa Film Festivali, 20 – 30 Mart 2023 tarihleri arasında 19. kez düzenlenecek. Geçen yıl 68 ülkeden toplam 2.081 kısa filmin başvurduğu “Yarışma Bölümü” için son başvuru tarihi ise 30 Aralık 2022.


19. Akbank Kısa Film Festivali
Yarışma

Son Başvuru: 30 Aralık 2022
Etkinlik Tarihi:
20 – 30 Mart 2023


Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek 19. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kısa Film” 50.000 TL, Uluslararası Yarışma bölümünde “En İyi Uluslararası Film” ise 5.000 Dolar ile ödüllendirilecek.

19. Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif” “Özel Gösterim”, “Forum” ve “Genç Bakışlar” bölümleri ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 20 – 30 Mart 2023 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.

19. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formları, Akbank Sanat’tan ya da \www.akbankkisafilmfestivali.com ve \www.akbanksanat.com web sitelerinden temin edilebilir.


Akbank Sanat
29 yıldır Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın birçok farklı alanında uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, özellikle genç sanatçılara kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli imkânlar sunuyor. 

“Değişimin hiç bitmediği yer” olma misyonuyla yılda 700’ün üzerinde etkinlik gerçekleştirmekte olan Akbank Sanat sergilerden modern dans gösterilerine, konserlerden konferanslara, söyleşilerden çocuk atölyelerine, film gösterimlerinden tiyatro gösterilerine uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Özgün sanatın ve bu alanda fikir üretiminin yaratılmasına destek olmak için uluslararası projelere yer vererek sanatçıların kendilerini ifade edecekleri bir platform oluşturuyor.

Akbank Çocuk Tiyatrosu, Akbank Caz Festivali , Akbank Kısa Film Festivali ve Kampüste Dijital Sanat gibi uzun soluklu devam etmekte olan etkinlikleri Anadolu’ya da yayarak gelecek nesillerle buluşturuyor.