(TK Elevator)’ın Yeni Ev İçi Mobilite Ürünü: “S100 Merdiven Asansörü”

TK Elevator, “S100 Merdiven Asansörü” ile kullanıcılarına güvenlik, işlevsellik ve konforu bir arada sunuyor. Kullanıcı dostu bir deneyim için sezgisel kumanda koluyla kullanım kolaylığı sağlayan ürün, her türlü yaşam alanı estetiğine uyacak yumuşak ve köşesiz tasarımıyla da ön plana çıkıyor.

İnovatif ürünleri ve mobilite çözümleriyle hayatı kolaylaştırmaya odaklanan TK Elevator; ev içi mobilitenin engel oluşturduğu kişilerin daha özgür hissetmeleri için güvenli çözümler sunuyor. Yeni “S100 Merdiven Asansörü”, çok sayıda ödül almış olan “S200 Merdiven Asansörü”nün kapsamlı ve ileri teknolojisini bir araya getiriyor. Böylece kullanıcıların mobilite ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunuyor.

“S100 Merdiven Asansörü”, kol dayanağı tam olarak katlanmadıkça merdiven asansörünün hareket etmemesini sağlayan “kol dayanağı algılama”, “acil durdurma düğmesi”, “çağrı cihazı” gibi kapsamlı güvenlik özellikleriyle donatıldı. Asansörde isteğe bağlı bir şekilde bulunan çağrı cihazı, kullanıcının ihtiyaç halinde arkadaşlarıyla, ailesiyle ve tıbbi danışmanlarıyla iletişim kurabilmesine imkân tanıyor. Ayrıca, yeni yüksek kaliteli emniyet kemeri algılaması, en üst seviyede güvenli işletim sağlıyor.

160 Kilograma Kadar Ağırlık Taşıma Kapasitesi
Merdiven asansörünün koltuğu 160 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor. Koltuk yüksekliğinin ayarlanabildiği merdiven asansöründe mümkün olan en yüksek konforu sağlamak için, sırttan dize uzunluk azaltılarak, koltuk hatları daha geniş ve daha derin hale getirildi.

TK Elevator, S100

Konuyla ilgili açıklama yapan TK Elevator Home Solutions CEO’su Mauro Carneiro, “S100, evdeki insanlara yeni bir mobilite ve bağımsızlık düzeyi sunmak için hayata geçirildi. Ürünümüz gelişmiş teknolojisiyle evlere azami konfor ve güvenlik sağlıyor. S100’ün yumuşak ve köşesiz tasarımı, yaşam alanlarının genel atmosferiyle de mükemmel bir uyum yakalıyor” şeklinde konuştu.

“S100”, parmaklar, başparmaklar, bilek ve hatta kullanıcının elinin kenarıyla bile çalıştırılabilen sezgisel ve kullanımı kolay bir kumanda koluyla kontrol ediliyor. Ayrıca merdiven asansörü, yetkisiz kullanımları önlemek için bir tuş kilidine de sahip. Bu sayede küçük çocuklar ziyarete geldiğinde veya ortak alanlara kurulduğunda kolayca kapatılabiliyor.

Yeni “S100”ün koltuk, kol desteği ve ayak dayama yeri, her eve uyum sağlaması için baskın olmayan ve zamanı geçmeyen renklerle donatıldı. Ürün tüm bu özellikleriyle 2021’de Red Dot ve Alman Tasarım Ödülü‘ne layık görülen “S200 Merdiven Asansörü”nün de içinde yer aldığı TK Elevator‘ın  portföyüne en son eklenen model olarak kendine yer buluyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.tkelevator.com/tr


TK Elevator 
100’ü aşkın ülkede 50 binden fazla çalışanıyla müşterilerine hizmet sunan TK Elevator, 2020-2021 mali yılında satış hacmini 8 Milyar Euro’ya ulaştırmıştır. Tüm dünyada binden fazla lokasyonda geniş bir ağ sunarak müşterilere yakın olmayı garanti eden şirket, thyssenkrupp AG’den ayrıldığı 2020 yılından bu yana bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bugün dünyanın lider asansör firmaları arasında bulunan TK Elevator’ın en önemli faaliyet alanı, 24 bini aşkın servis teknisyeninin çalıştığı servis hizmetleridir. Şirketin ürün portföyünde konut ve ticari binalara yönelik hayata geçirdiği standart asansörler, yüksek gökdelenler için geliştirdiği son teknoloji ve özelleştirilmiş asansör çözümleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra yürüyen merdivenler, yürüyen yollar, havalimanı yolcu biniş köprüleri, merdiven asansörleri, ev asansör ve platformları da ürün gamı arasında yer almaktadır. Şirket, MAX gibi bulut tabanlı dijital servis çözümleriyle de kent mobilitesindeki sınırları neredeyse ortadan kaldırmaktadır.