NIT Kentsel Miras Laboratuvarı: Sürdürülebilir Şehirler için Su Mirası” Kursu için Son Başvuru 31 Ağustos!

Netherlands Institute in Turkey (NIT); Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Radboud Üniversitesi, LDE Küresel Miras ve Kalkınma Merkezi ve İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu iş birliğiyle, 2022 sonbahar döneminde “NIT Kentsel Miras Laboratuvarı Sürdürülebilir Şehirler için Su Mirası” (NIT Urban Heritage Lab:Water Heritage for Sustainable Cities) kursunu düzenleyecek. Son başvuru tarihi 31 Ağustos 2022.


“NIT Kentsel Miras Laboratuvarı: Sürdürülebilir Şehirler için Su Mirası Kursu”

Başvuru: Çevrim içi Başvuru Formu
Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2022 Çarşamba
Katılım: Lisansüstü Öğrencileri ve Yeni Mezunlara Açık
Dil: İngilizce
Tarih: 2022 Sonbahar Dönemi
Yer: İstanbul, Çevrim içi


NIT Kentsel Miras Laboratuvarı kapsamında İstanbul’un su mirasına odaklanan ders, su mirasının sürdürülebilir kalkınma için nasıl bir itici güç olarak hareket edebileceğini ve dünya çapında çağdaş su sorunlarına ilişkin farkındalığı nasıl artırabileceğini araştıracak.

Kurs, Hollanda ve Türkiye’deki yüksek öğretim kurumlarında lisansüstü düzeyde eğitim gören veya yeni mezun olan 25 katılımcıya öncelik verecek. Hollanda veya Türkiye kurumlarına bağlı olmayan öğrenciler de kontenjan olması durumunda programa kabul edilecek.Kursun, çevrim içi dersler ve 3 günlük İstanbul gezisi olmak üzere karma bir kurguyla gerçekleşmesi planlanıyor. Eğitim dilinin İngilizce olduğu programın detaylı bilgi kitine buradan ulaşılabilir, sorular için Dr. Aysel Arslan ile iletişime geçilebilir.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.nit-istanbul.org/education/nit-urban-heritage-lab-water-heritage-for-sustainable-cities-course