III. Heykelde Yeni Keşifler” Yarışmasının Başvuru Süreci Uzatıldı!

Milliyet Sanat’ın Mesa Holding sponsorluğunda bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışması için son başvuru tarihi 26 Ağustos’a kadar uzatıldı.


“III. Heykelde Yeni Keşifler”
Yarışma

Başvuru Tarihi: 11 Mayıs 2022 – 26 Ağustos 2022
Başvuru Yeri: Çevrim İçi
Katılım: Sınırsız, Herkese Açık


Henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemeyi, genç heykel sanatçılarının görünürlüğünü artırmayı, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmayı ve böylece heykel sanatına yeni değerler kazandırmayı amaçlayan “III. Heykelde Yeni Keşifler” yarışması; yaratıcılığını daha geniş kitlelerle buluşturmak isteyen ancak şimdiye kadar buna fırsat bulamamış yetenekleri davet ediyor.

Milliyet Sanat’ın 2019 yılından bu yana düzenlediği yarışmasının seçici kurulunun üyeleri Aslı Sümer, Berrak Barut, Derya Yücel, Ebru Özdemir, Filiz Aygündüz, Melike Bayık, Meltem Demirören Oktay, Prof. Neslihan Pala, Sabiha Kurtulmuş, Seçkin Pirim ve Sinem Konu Keskinok’tan oluşuyor.

Kazanan yarışmacılara üretim desteği ve sergileme imkânı tanınan yarışmada, seçici kurul tarafından 10 eser belirlenecek. 10 finalist arasından ilk 3’e giren yarışmacıların her biri 15 bin TL üretim desteği almaya hak kazanırken “III. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasında birinci seçilen genç sanatçı ise, yurt dışında bir ay süren sanat eğitimi ödülünün de sahibi olacak. Ayrıca yarışma sponsoru Mesa Holding tarafından seçilen bir esere, Mesa Özel Ödülü takdim edilecek.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için heykel.milliyetsanat.com web sayfası ziyaret edilebilir.