(Ataşehir Modern) ve (TEMA İstanbul 2) Projelerinde “GF Silenta 3A” Tercih Edildi!

Tema İstanbul 2

GF Hakan Plastik, proje pazarının tercih edilen markası olmayı sürdürüyor. Malzeme seçimi, konfor ve güvenliğin ön planda tutulduğu projelerden Ataşehir Modern ve TEMA İstanbul 2’de kullanılan GF Silenta 3A, sahip olduğu özelliklerle yüksek beklentilere yanıt veriyor.

İstanbul’un merkezinde konforlu bir yaşam vadeden Ataşehir Modern projesi, birbirinden bağımsız şekilde konumlandırılan üç kuleden oluşuyor. Proje, 979’u konut, 44’ü ticari alan olmak üzere toplam 1023 bağımsız bölümden oluşuyor. Çok katlı bir yapıya sahip olan projede, tesisat seslerini en az seviyeye çekerek, gürültü kirliliğinin önüne geçilmesi için 4 l/s de 16 dB(A) ses seviyesine sahip GF Silenta 3A kullanıldı.

Ataşehir Modern

Konforun az katlı mimari özellikleriyle sunulduğu Tema İstanbul 2 projesinde de GF Silenta 3A tercih edilen ürün oldu. Ayrı konseptler içerisinde tasarlanan 70 adet villa ve 2.280 adet daire seçeneğine sahip proje, az katlı ve yatay mimarisi, yüksek tavan yapıları, yere kadar her an manzara ile bütünleşen ve ışık alan camları, geniş ve ferah iç mekânları ve malzeme seçimi ile dikkat çekiyor.

Tema İstanbul 2

DIN 4109 ve DIN 4102 gibi sistem standartları dikkate alınarak formüle edilen ve PP ham maddeden üretilen ses yalıtımlı GF Silenta 3A, üç katmanlı yapısı ile ses yayılımını en az seviyelere indiriyor: Ph değerleri 2 ile 12 arasında olan kimyasal ortamlara uygun 3 katmalı boruların iç katmanın kimyasal dayanımı ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde tesisatta sağlıklı akış sağlıyor. Orta katmandaki mineral katkılar tesisat sesini sönümlerken, darbe dayanımına sahip PP dış katman, trafik yükü olan alanlarda, yeraltı ve yerüstü drenaj sistemlerinde de kullanıma olanak tanıyor.

GF Silenta 3A

Özel tasarlanmış contaları ile hızlı ve kolay montaj imkânı sunan GF Silenta 3A, konutlar, endüstriyel binalar, hastaneler, oteller, ofisler, rezidanslar, yer altı drenaj sistemleri, endüstriyel mutfaklar, merkez vakumlu temizlik sistemleri, egzoz gaz sistemleri, kimyasal madde taşıma sistemleri gibi alanlarda kullanılabiliyor. EPD belgesine sahip GF Silenta 3A, çevreye karşı duyarlı üretimi ve geniş ürün ailesi ile projelere fayda odaklı çözümler sunuyor ve yapıların geleceğe güvenle ulaşmasına katkı sağlıyor.


GF Hakan Plastik
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 34 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir.

GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır. 1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır. 2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir.