(NUE Galeri)’de “Iraksama” Sergisi…

Ankara’da hayata geçirilen yeni bağımsız sergi ve paylaşım platformu NUE, “Iraksama” isimli sergi ile 23 Temmuz’da sanatseverleri ağırlıyor. Sergi, Tayyibe Benek, Mehmet Eren Eskikan ve Furkan Öztekin’in farklı teknik ve kavramlar üzerinden ürettiği eserleri bir araya getiriyor.


“Iraksama”
Sergi

Sanatçılar: Tayyibe Benek, Mehmet Eren Eskikan, Furkan Öztekin
Tarih: 23 Temmuz 2022 – 20 Ağustos 2022
Yer: NUE Galeri, Çankaya / Ankara


Tayyibe Benek, sürecin ve yüzey fikrinin önemli bir rol oynadığı, genellikle kumaş üzerine karışık teknik olarak ürettiği işleri sergi mekânına taşıyor. Kendi içinde değişim gösteren soyut görüntüler boya, lekeleri ve kumaşın dokusuyla iç içe geçiyor. Ankara’da yaşayıp üreten seramik sanatçısı Mehmet Eren Eskikan‘ın eserleri renk, doku ve form arayışı üzerinden şekilleniyor. Sanatçı, seramik astar ve fırınlama işleminden sonra değişimler gösteren seramiklerin yüzeyine boş bir tuval gibi müdahalelerde bulunuyor. Sanatçı Furkan Öztekin‘in sergide yer alan kâğıt işleri, queer öznelliği hafıza ve mekân ekseninde topoğrafyalar aracılığıyla görselleştiriyor. Sanatçının üretimleri aynı zamanda queer hafıza nasıl belgelenir sorusunu da akıllara getiriyor.

20 Ağustos’a kadar sürecek “Iraksama” isimli sergi hakkında gelişmelerden haberdar olmak için NUE Galeri Instagram sayfası takip edilebilir.