“Speculative Nematode” Atölyesi için Açık Çağrı!

Aslıhan Şenel, Öykü Şimşek ve Elif Nur Adıgüzel tarafından, 5-14 Eylül 2022 tarihleri arasında “Speculative nematode [in Istanbul]: oddly possible narratives for living together” başlıklı atölye düzenlenecek.


“Speculative nematode [in Istanbul]: oddly possible narratives for living together”
Atölye

Organizatörler: Aslıhan Şenel, Öykü Şimşek, Elif Nur Adıgüzel
Açık Çağrı için Son Başvuru Tarihi: 7 Ağustos 2022 Pazar
Uluslararası Atölye Çalışması: 5-14 Eylül 2022
Yer: İstanbul Teknik Üniversitesi


Atölye, ilgilenen herkesi İstanbul’da mimarlık aracılığıyla insan ve insan olmayan ortaklıklara dair garip durumları keşfetmeye, haritalamaya ve kolektif ve oyunlu yollarla diğer beklenmedik olasılıkları araştırmaya ve spekülatif anlatılar aracılığıyla kurmaya davet ediyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi‘nde gerçekleşecek olan ve mimarlık, sosyoloji, antropoloji, sanat, kültürel coğrafya, kentsel tasarım ve planlama, peyzaj mimarlığı, edebiyat alanları ile diğer tüm ilgili alanların yeni mezun, 3. ve 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabileceği uluslararası atölyenin son başvuru tarihi 7 Ağustos 2022.

Detaylı bilgi ve başvuru için https://speculativenematodeistanbul.wordpress.com/ adresini ziyaret edebilir, sorularınızı speculativenematode@gmail.com üzerinden iletebilirsiniz.

Instagram: www.instagram.com/speculativenematode/