(Knauf)’tan Yeni Performans Plakası: “Diamant®”

Knauf’un pek çok performansı bir arada sunabilen “Diamant®” plakası birden fazla performans talep edilen büyük projelerde özellikle tercih ediliyor. Yoğunluğu arttırılmış bir plaka olan ürün, yüksek darbe dayanımının yanı sıra nem dayanımı, yangın dayanımı, yüksek akustik performansı ve standart alçıpana kıyasla daha yüksek duvarlar oluşturabilme özelliği ile de öne çıkıyor.

Knauf, yoğunluğu arttırılmış plakası “Diamant®” ile tek kat uygulandığında da diğer plakalarla yapılan çift kat uygulamalarla aynı performansı sunuyor. Bu özelliği ile daha ince duvarlarda bile yüksek performans sunan ürün, darbe dayanımının yanı sıra yangın dayanımı ve yüksek akustik performansı ile de öne çıkıyor. Ürün tek kat uygulandığında 50 dB’e kadar ses yalıtımı, 60 dakikaya kadar da yangın dayanımı sağlıyor. Ses yalıtımı, yangın dayanımı ve benzeri performans değerleri, Alçıpan®’ın kullanıldığı sistem ve bileşenlerine göre farklılık gösteriyor.

Bölme duvar, duvar giydirme, asma tavan ve şaft duvarı olarak tercih edilen “Diamant®” 12,5 mm ve 15 mm olmak üzere iki ayrı kalınlıkta sunuluyor. Daha yüksek duvarlar yapmaya imkân sağlayan ürün, yüksek yük taşıma kapasitesi, artırılmış yüzey sertliği ve yüksek yüzey kalitesiyle dikkat çekiyor.

Birden fazla performansın bir arada talep edildiği büyük projelerde “Diamant®”, tek tip plaka kullanımı ile hem nakliye maliyetlerinde avantaj sağlıyor hem de projelerin erken tamamlanmasına katkıda bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.knauf.com.tr