(Hager)’den Karışık Kablolara Dekoratif Çözümler!

Akıllı bina otomasyonlarında konfor ve teknolojiyi bir arada sunan Hager Group, kablo yönetim elemanlarını tasarım ile buluşturarak, daha estetik ve düzenli gözükmesini sağlıyor.  Geliştirilen kablo kanalı yapısı, iç dizaynın ambiyansını bozmayacak şekilde farklı renk opsiyonlarıyla evlere modern bir görünüm sunuyor.

Hager Group tarafından geliştirilen teknolojiler ile kablo kanalları görünmez bir unsur olmaktan çıkıp, ortamın ambiyansına uyum sağlayacak şekilde dizayn ediliyor. Bu kanallar gerek PVC, gerekse metal olarak kullanılarak, farklı alan ve sektörlere hitap ediyor. Kullanılan kablo kanalları uygulamaya göre değişim gösteriyor. Söz konusu olan proje temelden yapılan bir proje ise bu kanallar beton altı ve yükseltilmiş zemin altında yapının her yerini sarıyor. Yenileme projelerinde ise bu durum çok fazla söz konusu olmuyor ve kablolar görünür hale geliyor.

Hager Group, bu tarz gizlenen bir ürünün göze hitap etmesi için farklı çözümler sunuyor. Süpürgelik üzerinden ilerleyen bir kablo kanalı yapısı, iç dizaynın ambiyansını bozmayacak şekilde farklı renk opsiyonları ile sunuluyor. Hareket dedektörüyle entegre edilen aydınlatma ile de evlere farklı ambiyanslar katılıyor. Ayrıca özelleştirilebilir istasyonları ile gerekli yerlere soket, data ve ses sistemi girişleri entegre ederek, kullanım kolaylığı sunuyor.

Ofis Projelerine Özel Çözümler

Ofis projelerinde ise ihtiyaç duyulan data ve soket girişleri, farklı masa ve lokasyonlara, bu kanallar aracılığı ile entegre ediliyor. Uygulamada tasarımsal olarak masaya ulaşan kabloların yanı sıra tavan üzerinden ulaşan kablolar da farklı tasarım ve aydınlatma opsiyonlarıyla ilgili noktaya aktarılıyor. Hager Group, kullanıcılara görünen kanallar için farklı renk opsiyonları sunarak, mevcut bulunan manufaktur departmanı ile özelleştirilebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.hager.com.tr