(Anna Laudel – İstanbul)’da Yeni Sergi: “Zamanın Döngüsel Doğası”

Hayal İncedoğan, In the Shade of Time, 2019

Anna Laudel – İstanbul, “Zamanın Döngüsel Doğası” başlıklı karma sergiye 16 Haziran Perşembe gününden itibaren ev sahipliği yapıyor. Sergide, farklı materyal ve tekniklerde üretim yapan 11 sanatçının disiplinlerarası eserlerinden oluşan bir seçki yer alıyor.


“Zamanın Döngüsel Doğası”
Sergi

Sanatçılar: Ramazan Can, Tuğçe Diri, Emin Mete Erdoğan, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Fırat Neziroğlu,
Cem Sonel, Halil Vurucuoğlu, Hanefi Yeter, Serpil Yeter
Tarih: 16 Haziran 2022 Perşembe – 25 Ağustos 2022 Perşembe
Yer: Anna Laudel, Beyoğlu / İstanbul


“Zamanın Döngüsel Doğası” sergi tanıtım metninde şöyle ifade ediliyor:

“(…) Zaman kavramının ortaya çıkışıyla ilgili farklı teorileri odağına alan sergi, zamanı ölçmeye başladığımızdan beri göç, iktidar savaşları, yabancılaşma ve inanç sistemleri gibi tekrar eden olayların yansımalarını izleyici ile buluşturuyor. Sergi, zamanı anlamlandırmak için gece – gündüz, yaşam – ölüm gibi parçalara ayıran insanın, ayırdığı bu döngülerin içinde dünyaya verdiği zararı da gözler önüne sererken, günümüzün en büyük sorunu olan iklim krizine de dikkat çekiyor.

Yüzyıllardır dünyanın kendi döngüsünde yaşadığı bu değişimlerle birlikte, belli dönemlerde yaşadığı büyük patlamalarla kendini nasıl yenilediğini sanatçıların gözünden izleyiciye sunan ‘Zamanın Döngüsel Doğası’, ziyaretçilerini hayatta yaşadıkları olaylarda bir anlam aramaya ve kendi içsel döngülerinde yola çıkmaya davet ediyor.”

Sergide işleri yer alan sanatçılar; Ramazan Can, Tuğçe Diri, Emin Mete Erdoğan, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Fırat Neziroğlu, Cem Sonel, Halil Vurucuoğlu, Hanefi Yeter ve Serpil Yeter.

Kolajdan heykele, tuvalden yerleştirmeye ve neondan karakalem çizime kadar uzanan geniş bir yelpazede üretilmiş eserlerinin yer aldığı “Zamanın Döngüsel Doğası” isimli sergi, 25 Ağustos Perşembe gününe kadar Anna Laudel – İstanbul galeri mekânında görülebilir.

Ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.


Anna Laudel 
Anna Laudel, yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini sergilediği kapsamlı sergilere ev sahipliği yapmaya ve sanatçılarını uluslararası fuarlarda temsil etmektedir. Aynı anda birden fazla sergi ve etkinlik düzenlemeye olanak sağlayan ve yaklaşık 1000 metrekarelik alana yayılan galeri, temsil ettiği sanatçılarla birlikte büyüyerek daha fazla sanatsevere ulaşmayı amaçlamaktadır. 

Anna Laudel, 2019’da Almanya’nın Düsseldorf kentinde açtığı ikinci galeri mekânıyla bu alanda yürüttüğü çalışmalarını uluslararası bir boyuta taşıdı. Galeri, Düsseldorf’taki mekanında da Türkiye ve yurt dışından sanatçıların karma ve kişisel sergilerine yer vermektedir. Galerinin kurucusu Anna Laudel, aldığı eğitim ve içinde büyüdüğü güncel sanat ortamının etkisiyle açtığı galeriler ve yer aldığı fuarlarla sanatçılarına uluslararası imkânlar sunmayı hedeflemektedir. Galerilerin direktörlüğünü Ferhat Yeter yapmaktadır.