(KHAS)’tan İstanbul’daki Yüksek Eğitimli Göçmenlerin Kentsel Yaşamları Araştırması için Açık Çağrı!

Kadir Has Üniversitesi tarafından desteklenen ve Tübitak’ın fonladığı “Gendered Dynamics of Skilled Labour Migration and Experiences of Urban Life: The Case of Istanbul” araştırması görüşme katılımcılarını arıyor.

Doçent Dr. Ezgi Tuncer‘in Proje Koordinatörlüğünü üstlendiği çalışmanın araştırma ekibinde Tara Cravens, Gülfer Ulaş, Ela Gok, Liana Kuyumcuyan ve Sare Nur Avcı yer alıyor.

Davet Metninden: 

“Herkese merhabalar,

İstanbul’da çalışmakta ve yaşamakta olan, yüksek-eğitimli göçmenlerin kentsel yaşamları üzerine bir araştırma yürütmekteyim. Araştırmamız Kadir Has Üniversitesi tarafından desteklenmekte ve Tübitak tarafından fonlanmaktadır.

Üniversite mezunu iseniz, Türk vatandaşı değilseniz (çifte vatandaş olabilirsiniz) ve İstanbul’da çalışmaktaysanız (geçici olarak işsiz olabilir ya da yurt dışındaki bir şirket için çalışıyor olabilirsiniz) ve dahası araştırmamıza katılmakla ilgilenirseniz sizinle bir görüşme gerçekleştirmek isteriz. Görüşmemizde, İstanbul’a gelme sebeplerinizi, göç etme sürecinizi, ülkenizdeki ve buradaki iş, ev ve sosyal hayatınızı konuşmak, iyi ve kötü deneyimlerinizi dinlemek, anlamak istemekteyiz. Sizlerin deneyimleri daha kapsayıcı ve gelişmiş yasaların ve kentsel politikaların üretilmesine katkı sunmamızı sağlayacak diye umuyoruz. Lütfen deneyiminizin sıradan olduğunu düşünmeyin. Hepimizin hem biricik hem de müşterek deneyimleri var. İstanbul’da hepimiz için daha iyi, eşit ve kaliteli bir ortam yaratmak için lütfen araştırmamıza katılın.

Formu doldurarak bize katılabilirsiniz: https://forms.gle/6U8GGt8PUKirpnRe7. Sizinle iletişime geçerek uygun vaktinizde ve istediğiniz biçimde (yüz yüze ya da çevrim içi) sizinle görüşmek üzere sizden randevu isteyeceğiz.”


*Araştırma,  İnsan Araştırmaları Etik Kurallarına bağlı olarak yapılmaktadır. Dolayısıyla, kişisel – özel bilgileriniz istenmeyecek ve isminiz ve görüşme gizli tutulacaktır.