Digital Age Tech Summit’in Programı Belli Oldu!

Teknolojinin, iletişimin, kültürün ve markalar dünyasının geleceğini mercek altına alan 15’incisi bu yıl düzenlenecek Digital Age Tech Summit’in programı belli oldu. Garanti BBVA ana sponsorluğunda yapılacak zirve; teknoloji yazarı ve TV programcısı Ahmet Can’ın moderatörlüğünde 25 Mayıs Çarşamba günü çevrim içi gerçekleşecek.


15. Digital Age Tech Summit

Moderatör: Ahmet Can
Tarih:
25 Mayıs 2022 Çarşamba
Mecra: Çevrim İçi
Katılım: Ücretli, Kayıt Gerekli


Digital Age Tech Summit’te; NFT, sanat ve ekonomi üçgeninde ortaya çıkan fırsatları ve bunun yaratıcı süreçler üzerindeki etkisini Prof. Dr. Aylin Seçkin ele alacak. NFT’lerin nüfuz ederek değiştirdiği bir diğer alan ise oyunlar. 10 yılı aşkın bir süredir Second Life ve benzeri çevrim içi medya platformlarındaki “insan”ı inceleyen dijital antropolojist Prof. Tom Boellstorff, DATS izleyicisine Second Life’ten, oyunun içerisinden seslenecek.

Gerçeğin ve sanalın birleştiği noktada pazarlama iletişimini nelerin beklediğini NFT pazaryeri altyapı platformu Mojito’nun kurucusu Amanda Cassatt masaya yatıracak. Yaşamın tüm bileşenleri ile online ortama taşındığı günlerde, etkin siber güvenlik stratejilerini SabancıDx Siber Güvenlik Grup Müdürü Nurettin Erginöz ele alacak.

Dijital dönüşümün etkilediği alanlardan bir diğeri de finansal teknolojiler. Nakitsiz bir geleceği, kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir ve yalın finansal çözümleri, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Murat Çağrı Süzer detaylandıracak. Sadece pazarlama iletişimi değil marka kavramının kendisi de hızla dönüşmekte. Pazarlama iletişiminin geleceğini tartışacak bir diğer isim de; MasterCard CMO’su Raja Rajamannar.

Sürdürülebilir Bir Geleceğin İzinde
Pandemi dönemi ile birlikte yaygınlaşan “anında teslimat” uygulamalarının kenti nasıl dönüştürdüğünü kentsel tasarım uzmanı Greg Lindsay ve marka danışmanı Lev Kushner tartışacak. Yaşam alanları tasarlamak üzerine mimar Melike Altınışık, çok disiplinli mimarlık anlayışını DATS izleyicisine aktaracak. Yaşam alanlarını ve doğayı odağına alan bir başka projeyi; “Dünya’nın Kara Kutusu” isimli sosyal sorumluluk projesine dair her şeyi, The Glue Society kurucusu Jonathan Kneebone anlatacak.

Sağlık ekosistemini etkileyen bir diğer alan ise dijital dönüşüm. Sağlık teknolojilerinin geleceğini, Roche Türkiye İletişim Lideri Nur Kaya, Roche İlaç Türkiye İş Çeviklik Dijital ve Müşteri Deneyimi Lideri Gizem Kedici Özbayraç ve Roche Diagnostik Türkiye, Sağlık Çözümleri Geliştirme Direktörü Doğutan Ülgen tartışacak. Finansal sağlıktan ekolojik sağlığa giden yolda yeni teknolojilerin ve veri kullanımının etkisini ve geleceğini, Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu tüm hatlarıyla ele alacak.

Zirveye kayıt olmak ve program hakkında detaylı bilgi almak için web sayfası ziyaret edilebilir.


Digital Age Tech Summit
2007 yılından beri Kapital Medya tarafından düzenlenen Digital Age Tech Summit; teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir. Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zeka, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkanı sağlıyor. Etkinlik Türkiye’de dijital dünyanın prestijli konferanslarından biri olarak kabul görüyor ve 15 senedir alanında uzman ve ünlü birçok yabancı ve yerli konuşmacıya ev sahipliği yapıyor.

Kapital Medya 
Kapital Medya; Türkiye’nin lider pazarlama iletişimi dergisi MediaCat’i ve EMEA Bölgesi’nin en büyük yaratıcılık festivali Brand Week Istanbul’u bünyesinde barındıran, 30 yılı aşkın deneyimi ile bugün ek yayınlardan kitaplara, konferanslardan yarışma ve ödüllere, yüksek lisans ve sertifika programlarından kurumlara yönelik düzenli eğitimlere, web sitelerinden sosyal medya varlıklarına kadar çeşitli yollarla içerik üreten ve etkinlik düzenleyen bir medya şirketidir.