(Samsung) “Şehirde Kuralları Sen Yaz” Yarışmasını Düzenliyor!

Samsung, herkese açık olarak düzenlediği “Şehirde Kuralları Sen Yaz” yarışması kapsamında katılımcıları, hayallerindeki İstanbul’u Galaxy S22 Ultra ile çizmeye davet ediyor. Yarışma, 8 Mayıs Pazar gününe kadar sürecek.


“Şehirde Kuralları Sen Yaz”
Yarışma

Jüri: Emrah Ablak, Hakan Keleş, Ahmet Erdem
Katılım: Çevrim İçi
Son Başvuru Tarihi: 8 Mayıs 2022 Pazar
Jüri Elemeleri: 9-10 Mayıs 2022
Oylama için Tasarımların Yapılması: 11-15 Mayıs 2022
Sosyal Medya Oylaması: 16-18 Mayıs 2022
Sergi: 26 Mayıs – 20 Haziran 2022


Yarışmaya katılabilmek için adayların 8 Mayıs’a kadar çizimlerini Google Drive’a yüklemeleri ve oluşturacakları herkese açık link ile başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. https://www.samsung.com/tr/sehirde-kurallari-sen-yaz/ adresinde yer alan başvuru formu doldurarak gönderen adaylar, 9-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek jüri elemelerinde değerlendirmeye alınacak. Sanat ve tasarım konusunda uzmanlardan oluşan özel jüri tarafından dil-anlatım, özgünlük kriterlerine göre değerlendirilecek en yaratıcı portfolyonun sahibi 4 kişi kısa listeye girme şansı yakalayacak.

Emrah Ablak, Hakan Keleş ve Ahmet Erdem’den oluşan 3 kişilik jüri ekibi, kısa listeye kalan katılımcıları belirleyecek. Kısa listeye seçilmeye hak kazanan adaylara daha sonra ilettikleri iletişim bilgileri üzerinden ulaşılacak. Samsung tarafından yapılacak yönlendirmeler sonrasında, 11-15 Mayıs tarihleri arasında katılımcılardan “Galaxy S22 Ultra” ile sosyal medya oylaması için “Hayalimdeki İstanbul” temalı çizimlerini / tasarımlarını yapması istenecek.

Son aşama olan 16-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek sosyal medya oylamasında ise en yüksek oyu alan tasarım, yarışma kapsamında hayata geçecek ve Kadıköy Bahariye’de sergilenecek. Kazananın Galaxy S22 Ultra ile çizdiği ilüstrasyonun baskısı, 26 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasında Kadıköy Bahariye’de bir duvarda sergilenecek.

Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için https://www.samsung.com/tr/sehirde-kurallari-sen-yaz/ adresi ziyaret edilebilir.


Samsung Electronics
Televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri sunan Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com adresinden “Samsung Newsroom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.