(Knauf) İş Sağlığı ve Güvenliğini Global Standartlarla Sertifikalandırıyor!

Alçı bazlı yapı malzemelerinde geniş çözümler sunan Knauf, önceliğine çalışan ve iş sağlığı güvenliğini alarak iş güvenliğini global standartlarla geliştirmeye devam ediyor. ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemine uygun çalışan şirket, iş ve çalışan güvenliğinin tüm süreçlerini QDMS programı üzerinden yürütüyor.

Hoshin Kanri projeleri ve iş güvenliği kültürü olgunluk anketleri ile bölge ekipleriyle uyumlu çalışmalarını sürdüren Knauf, gerekli anlarda kriz yönetim ekipleriyle ileri acil durum planlarını devreye sokarak iş yerinde çalışan güvenliğini artırarak “sıfır” iş kazası hedefi ile çalışıyor. İş sağlığı ve güvenliği kapsamında uluslararası standart ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi de bulunan Knauf, düzenli olarak TSE tarafından denetime tabi tutuluyor. Standardın şartlarını Knauf Global iş güvenliği protokolleriyle geliştirerek sahalarında uygulayan şirket, sahalarında tam zamanlı iş güvenliği uzmanları da istihdam ediyor.

İş ve Çalışan Güvenliği QDMS Programı Üzerinden Yürütülüyor
İş ve çalışan güvenliğine üçüncü partilerde de önem veren şirket, taşeron firma ile çalışmadan önce tüm yasal izin ve belgeleri istiyor. İş güvenliği uzmanlarının kontrolleri sonrası bilgilendirme videoları izleterek ve gerekli kişisel koruyucu donanımları teslim ederek iş ortaklarını fabrikalarına kabul ediyor.

Şirketin tüm protokolleri, talimatları, prosedürleri entegre yönetim sistemi QDMS programı üzerinden yürütülüyor. Her gün yapılan üç seviyeli günlük yönetim sistemleri toplantılarıyla da sahalardaki sorunları çalışanlarıyla birlikte tespit ederek aksiyon alıyor. Düzeltici ve iyileştirici süreçler yine bu sistem üzerinden yürütülüyor. Yasal eğitimlerin dışında sağlık kuruluşlarından sektöre özel eğitimler alıyor.