(Dahua Technology)’den Yeni Görüntülü Interkom Modelleri…

Video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, VTO serisi görüntülü interkom cihazlarına “VTO4202FB-X”, “VTO2301R-P” ve “VTO1301R-W” modellerini ekledi. Apartmanlar ve müstakil evler için geliştirilen ürünler ile kullanıcılar evden uzaktayken bile kapıda kimin olduğunu görebiliyor.

Dahua’nın yeni görüntülü interkom sistemlerinden ilki olan “VTO4202FB-X”, özellikle birden çok dairenin ve kullanıcının bulunduğu apartmanlar için ideal bir ürün. Sistemin temel öğesi olan kameralı zil modülü üzerindeki 160° geniş görüş açılı balık gözü lens ile 2MP çözünürlükte yüksek kaliteli bir görüntü sunuyor. Ürün iki adet kilidi kontrol edebilen giriş kontrol sistemine sahip. Video interkom özelliğini, akıllı telefon uygulamasıyla geliştiren ürün, kullanıcısına evden uzaktayken kapıdaki kişiyle konuşma ve kapıyı uzaktan açma imkânı tanıyor.

Yüzeye veya sıva altına montaj imkânı bulunan ürün alüminyum gövdesiyle uzun bir kullanım ömrüne sahip. Ürünün ayrıca, IP65 suya ve toza dayanıklılık ve IK07 darbelere dayanıklılık sertifikaları bulunuyor. Çift tel ve RJ45 arayüzlerini destekleyen ürün, kullanım kolaylığı da sağlıyor. Binalara giriş/çıkışları daha kolay ve güvenli hale getiren sistemin modüler yapısı sayesinde, kullanım senaryosuna göre parmak izi modülü, kart okuma modülü ve çift taraflı görüntülü görüşme için ekran modülü eklenebiliyor.

Dahua’nın müstakil konutlara sunduğu tekli video interkom modelleri ise “VTO2301R-P” ve “VTO1301R-W” ile zenginleşti. İnce ve ufak bir yapıya sahip ürünler, IP65 sertifikalı dayanıklı gövdeleriyle hem iç hem de dış mekânlar için kullanım sunuyor. Ürünün kızılötesi aydınlatması ile akşamları veya ışığın az olduğu ortamlarda da net bir görüntü elde edilebiliyor. Evin içine monte edilen monitör ile birlikte kapının önündeki ziyaretçilerle konuşulabiliyor. Akıllı telefon uygulaması ile evden uzaktayken uygulama aracılığıyla da iki yönlü görüşme yapılabiliyor. “VTO1301R-W” modeli tüm bu özelliklerinin yanında kablosuz bağlantı desteği de sunuyor.

Dahua‘nın görüntülü interkom çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için web sayfası ziyaret edilebilir.


Dahua 
Zhejiang Dahua Technology Co., Ltd. (Dahua Technology) dünya lideri bir video merkezli IoT çözümleri ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Dahua Technology, teknolojik yeniliklere dayalı olarak şehir operasyonları, kurumsal yönetim ve son kullanıcılar için değer yaratan uçtan uca güvenlik çözümleri, sistemleri ve hizmetleri sunmaktadır.

Yarısından fazlası AR-GE alanında görev alan 16,000’den fazla çalışanı ile Dahua, 180 farklı ülke ve bölgede hizmet vermektedir. 2002 yılında kendi kaynaklarıyla dünyanın ilk 8 kanal entegre DVR cihazını geliştiren Dahua, o tarihten beri kendini yeni teknolojiler geliştirmeye adamıştır. Bu doğrultuda AR-GE yatırımlarını sürekli olarak artıran Dahua, yıllık satış gelirlerinin yüzde 10’unu AR-GE çalışmaları için ayırmaktadır.

Şirket, video IoT teknolojileri çerçevesinde ortaya çıkan fırsatları keşfetmeye devam etmekte ve hâlihazırda güvenlik taraması, yapay görme, video konferans sistemleri, profesyonel insansız hava araçları, akıllı yangın güvenliği sistemleri, otomobil teknolojileri, akıllı depolama, robotik gibi alanlarda yerleşik faaliyetleri bulunmaktadır.