(İTÜ) Elektrik Mühendisliği Kulübü’nün Düzenlediği “11. Temiz Enerji Günleri” BAŞLIYOR!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Mühendisliği Kulübü’nün bu yıl 11.’sini düzenleyeceği “Temiz Enerji Günleri”, 1 Nisan Cuma günü Süleyman Demirel Kültür Merkezi, İTÜ Ayazağa yerleşkesinde başlıyor. Sürdürülebilir bir gelecek için yenilenebilir enerji kaynaklarının ve teknolojilerinin inceleneceği etkinlikte, alanında uzman konuşmacılar yer alacak.


“11. Temiz Enerji Günleri”

Tarih: 1 Nisan 2022 Cuma
Saat: 09.30 – 17.00
Yer: Süleyman Demirel Kültür Merkezi, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi,
Sarıyer / İstanbul
Katılım: Ücretsiz, Bilet Gerekli


İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü, “Sadece derslere girerek mühendis olunmaz” mottosuyla, 2011 yılından beri düzenlediği “Temiz Enerji Günleri”, karbon kaynaklı üretim yerine yenilenebilir, sürdürülebilir ve temiz olarak bilinen rüzgâr, güneş, dalga ve jeotermal gibi enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimi için halkın bilinçlenmesi ve fikir sahibi olması amacıyla düzenleniyor.

Bu yıl 11.’si gerçekleşecek “Temiz Enerji Günleri”, akademisyenleri, sektörün önde gelen isimlerini, yatırımcı ve sanayicileri ve aynı zamanda öğrencileri aynı platformda bir araya getirecek. Yatırımcıların sektördeki gelişmelerden ve beklentilerden haberdar olma şansı bulduğu etkinlikte, öğrenciler de okulda aldıkları teorik bilgilere sektörden temsilcileri dinleyerek güncel bilgiler de ekleyecek.

Etkinlikte enerji politikaları hakkında geçmişten günümüze kadar genel bir değerlendirme yapılarak, bu politikalar doğrultusunda yatırım yapılan alanlara değinilecek. Rüzgâr enerjisinin, güneş enerjisinin Türkiye ve dünya açısından potansiyeli etkinlikte değerlendirilerek, bu konulardaki yatırımlardan bahsedilecek.

Henüz konuşmacıların duyurulmadığı etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için İTÜ Instagram sosyal medya sayfası takip edilebilir.