(COLIN’S)’in Sürdürülebilir Tasarım Yarışması “Denim Fikrim” Başvuruları BAŞLADI!

COLIN’S’in bu yıl ilkini düzenlediği “Denim Fikrim Tasarım Yarışması” başvuruları, 24 Nisan Pazar gününe kadar devam ediyor. “Dünya Konuşabilseydi” olarak teması belirlenen yarışma, moda ve tekstil tasarımı öğrencilerine yönelik düzenleniyor.


“Denim Fikrim Tasarım Yarışması”

Jüri Üyeleri: Yavuz Eroğlu, Hülya Eroğlu, Gülendam Bal, Hamit Yenici, Tolga Özkurt, Niyazi Erdoğan, Sedef Uncu Akı, Deniz Sağdıç
Tarih:
7 Mart 2022 – 24 Nisan 2022 Pazar
Ön Eleme Sonuçları: 2 Mayıs 2022 Pazartesi
Yarışma Öncesi Seminerlerin Tarihi: 9 -13 Mayıs 2022
Yarışma Süreci: 16 Mayıs 2022 Pazartesi – 26 Haziran 2022 Pazar
Final Sonuçları ve Gala: 2 Temmuz 2022 Cumartesi
Katılım: Sınırlı, Ücretsiz


“Ticari” ve “Sanatsal” olmak üzere 2 kategoride düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin 4 Ticari ve 2 Sanatsal olmak üzere toplam 6 look ve moodboard ile temaya uygun hikâyeyi başvuru dosyalarına eklemeleri gerekiyor. Genç tasarımcıların yaratıcılıklarını ve yeteneklerini ortaya koymaları için fırsat sunan “Denim Fikrim Tasarım Yarışması”

COLIN’S’in jean alanındaki uzmanlığını sürdürülebilirlikle birleştiren bir tasarım yarışmasının ilkini gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirten COLIN’S Global Satış Pazarlama Direktörü Önder Ön, “COLIN’S olarak 38 ülkede jean odaklı ürünlerimizle modanın nabzını tutarken; dünyaya sorumlu bir yaklaşımla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tasarım ve moda alanında yetişen gençlerin de bu bilinçle üretmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Denim Fikrim Tasarım Yarışması’nı gençlere bu anlamda katkı sağlama ve mesleki gelişimlerine destek olma hedefiyle kurguladık. Yarışma kapsamında genç tasarımcılarla bir araya gelmek; onların, gücünü gençliğin ruhundan alan tasarımlarını görmek için sabırsızlanıyoruz. COLIN’S olarak, sürdürülebilir bir dünyanın iyi tasarımlarla mümkün olduğuna inanıyor; moda ve tekstil tasarımı öğrencilerini yaratıcılıklarını sürdürülebilirlikle buluşturmaya davet ediyoruz” dedi.

“Denim Fikrim Tasarım Yarışması”na İstanbul’da bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinde/akademilerinde 2 ya da 4 yıllık Moda Tasarımı ya da Tekstil Tasarımı bölümü öğrencileri başvuru yapabiliyor. Öğrenciler yarışmaya dijital ya da elle çizilmiş çalışmalarıyla başvurabilecek.

Ön elemeyle belirlenecek 20 yarışmacı, 1 hafta boyunca COLIN’S’in düzenleyeceği denim ve sürdürülebilirlik seminerlerine katılacak. Ardından 6 hafta içinde 1 ticari ve 1 sanatsal olmak üzere toplamda 2 ayrı çalışmayı üretmeleri beklenecek. Bu aşamada COLIN’S tarafından mentorluk desteği ve Çalık Denim iş birliğiyle malzeme desteği de sağlanacak.

Birinci Olan Tasarım COLIN’S Tarafından Üretilecek

COLIN’S İcra Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, COLIN’S Global Genel Müdür Yardımcısı Hülya Eroğlu, COLIN’S Global Denim Kategori Grup Müdürü Gülendam Bal, HICH SOLUTIONS Kurucu Ortağı Hamit Yenici, Çalık Denim Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tolga Özkurt, Moda Tasarımcısı ve Mimar Niyazi Erdoğan, Orta Anadolu Direktörü Sedef Uncu Akı ve Görsel Sanatçı Deniz Sağdıç’ın jürisinde bulunduğu “Denim Fikrim Tasarım Yarışması”nda ödül kazananlar Gala etkinliğinde açıklanacak ve finale kalan 20 öğrencinin hazırladığı tasarımlar da sergilenecek.

Yarışma sonucunda birinci olan öğrenciye 25 bin TL para ödülü ve 5 bin TL değerinde COLIN’S hediye çeki verilirken, kazanan tasarım üretilerek COLIN’S raflarında yer alacak ve ayrıca satışından elde edilen gelir bağışlanacak. Ürünün sallantılı kartında ise öğrencinin ismine yer verilecek. Yarışmanın ikinci kazananı 15 bin TL para ödülü ve 4 bin TL değerinde COLIN’S hediye çeki, üçüncüsü ise 10 bin TL para ödülü ve 3 bin TL değerinde COLIN’S hediye çeki ile ödüllendirilecek.

Yarışma katılım detayları ve başvuru için web sayfası ziyaret edilebilir.


COLIN’S
Eroğlu Grubu tarafından kurulan COLIN’S, müşterilerine sadece hazır giyim ürünleri değil; kendilerini daha iyi hissettirecek bir deneyim sunmak için çalışmakta; yenilik, moda ve kaliteyi müşterileriyle buluşturmaktadır. Jean odaklı moda ürünleriyle herkesin tarzını yansıtabileceği ve gençliğin enerjisini her an hissedebileceği koleksiyonlar sunan marka; kalite anlayışı doğrultusunda koleksiyonunda rengi, kumaşı, dikişi, dayanıklılığı ve duruşuyla sürdürülebilir ürünlere yer vermektedir. COLIN’S dünyanın 38 ülkesindeki 600’ü aşkın mağazasıyla, günün 24 saati hizmet vermektedir.