[Kitap] Dert Yükü Mekânlar: Kentlerin Yeni ve Eskimeyen Sorunları

Gazanfer Kaya ve Aziz Şeker’in editörlüğünü üstlendiği “Dert Yükü Mekânlar: Kentlerin Yeni ve Eskimeyen Sorunları” isimli kitap, İlhan Tekeli’nin ön sözü ile Nika Yayınevi tarafından yayınladı. 


“Dert Yükü Mekânlar: Kentlerin Yeni ve Eskimeyen Sorunları”
Yayın

Yazarlar: İlhan Tekeli, Nurşen Adak, Aksu Akçaoğlu, Taner Artan, Ayşe Gönüllü Atakan, Aslı Çoban, Hasan Hüseyin Aygül, Eylem Beyazıt, Esra Burcu Sağlam, Aykut Çalışkan, Efnan Dervişoğlu, Emine Dündar, Tuğba Elmacı, Çağrı Elmas, Tahire Erman, Ali Ekber Gülersoy, Tule Gültekin, Nevzat Gümüş, Muharrem Güneş, Gazanfer Kaya, Melis Oğuz, Emre Özcan, Salman Özüpekçe, Ayşe Şahin, Nuray Şahin, Aziz Şeker, Levent Taş, Seda Tekeli, Mehmet Devrim Topses, İsmail Tufan, Asuman Türkün, Sinem Burcu Uğur,
Nil Uzun, Fikriye Yılmaz, Sezer Yudulmaz

Editörler: Gazanfer Kaya, Aziz Şeker
Yayınevi: Nika Yayınevi
Çıkış Tarihi: Mart 2022
Sayfa Boyutu: 16 x 24 cm
Sayfa Sayısı: 680
Dil:
Türkçe


“Dert Yükü Mekânlar: Kentlerin Yeni ve Eskimeyen Sorunları” kitap tanıtım metninden:

“Adından da anlaşılacağı üzere, kitap kentlerin yeni ve eskimeyen sorunlarını odağına almış. Böyle bir ele alışın pragmatik bir mantığı var, gerisinde de gizil bir strateji olduğu söylenebilir. Kentin yönetiminden sorumlu olanlara, sorunların çözümünde yoğunlaşmalarını söylüyor, salık veriyor denilebilir. Unutulmamalı ki, bu sorunların taşıyıcıları kentin hemşerileridir.

Yani bizleriz… Bu sorunlar bireyin öznelliklerine dayandırılarak saptanıyorsa bunlar anlık ve görelidir, bu nedenle bir bilimsel araştırma konusu olamayacaktır. Ama bu sorun özneller arası ortak saptamalara konu oluyorsa, ya da nesnel gözlemlere dayandırılıyorsa bilimsel araştırmalara konu olabilecektir. Nitekim bu kitaptaki çalışmalar bu niteliktedir.”

Kitapta yer alan yazarlar; İlhan Tekeli, Nurşen Adak, Aksu Akçaoğlu, Taner Artan, Ayşe Gönüllü Atakan, Aslı Çoban, Hasan Hüseyin Aygül, Eylem Beyazıt, Esra Burcu Sağlam, Aykut Çalışkan, Efnan Dervişoğlu, Emine Dündar, Tuğba Elmacı, Çağrı Elmas, Tahire Erman, Ali Ekber Gülersoy, Tule Gültekin, Nevzat Gümüş, Muharrem Güneş, Gazanfer Kaya, Melis Oğuz, Emre Özcan, Salman Özüpekçe, Ayşe Şahin, Nuray Şahin, Aziz Şeker, Levent Taş, Seda Tekeli, Mehmet Devrim Topses, İsmail Tufan, Asuman Türkün, Sinem Burcu Uğur, Nil Uzun, Fikriye Yılmaz ve Sezer Yudulmaz.

Nika Yayınevi‘nden çıkan “Dert Yükü Mekânlar: Kentlerin Yeni ve Eskimeyen Sorunları” isimli kitaba, www.nikayayinevi.com.tr web adresi yanı sıra tüm kitabevlerinden ulaşılabilir.