(Fujifilm)’in (Magnum Photos) Fotoğrafçılık Eğitimi için Burs Başvuruları Başladı!

Türkiye, İstanbul, 2021

Fotoğrafçılık ve görüntüleme cihazları üreticisi olan Fujifilm, Magnum Photos’un İstanbul’da düzenleyeceği fotoğrafçılık eğitimi için iki kişiye burs imkânı sağlıyor. Türkiye’de fotoğrafçılığa olan ilgiyi artırmak için çalışmalarına devam eden Fujifilm’in burs başvuruları, 6 Mart Pazar gününe kadar sürüyor.

Çalışmalarını dünya çapındaki tüm insanların yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olmak hedefiyle yürüten Fujifilm, gençlerin bugünden geleceğin dünyasına hazırlanmaları için onlara destek oluyor. Bu bakış açısıyla gençlere yönelik projelere ağırlık veren Fujifilm, Magnum Photos’un İstanbul’da düzenleyeceği fotoğrafçılık eğitimi için iki katılımcıya verilmek üzere burs başvurularını açtı.

Biri fotoğrafçılık öğrencisine verilmek üzere toplam iki kişiye verilecek burs, başvuruda bulunan adayların sunduğu çalışmaların kalitesine göre Fujifilm Türkiye, Magnum Photos temsilcisi ve Emin Özmen tarafından seçilecek.

Magnum Photos İstanbul Eğitimi

Fotoğraf Sanatçısı Emin Özmen ve Fotoğraf Editörü Cloe Kerhoas liderliğinde gerçekleşecek 5 günlük eğitim; İstanbul’un tarihini, kültürel simge yapılarını ve mahallelerini tanımak için yapılacak bir şehir turuyla başlayacak. Daha sonra bireysel olarak seçilen konularla ilgili fotoğraf çekimi yapacak etkinlik katılımcıları, her günün başında geri bildirim ve tavsiyeler almak üzere bir araya gelecek. Etkinliğin son gününde ise fotoğraf editörlüğü konusuna ağırlık verilecek. Tutkulu amatörlerden becerilerini daha da geliştirmek isteyen profesyonel fotoğrafçılara kadar her seviyeden fotoğrafçıya açık olan etkinlik, 12 katılımcıyla 25-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Magnum Photos‘un web sayfası incelenebilir. Burs başvuruları için adaylar, Magnum Photos’un web sayfasında yer alan başvuru formunu doldurabilir.


Fujifilm Türkiye
Fujifilm, Türkiye’deki faaliyetlerini 2012 yılından bu yana Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. olarak sürdürüyor. Şirket, Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olarak hizmet veriyor. Dünya genelindeki altıncı inovasyon merkezini 2017 yılında İstanbul’da açan Fujifilm Türkiye, faaliyette olduğu alanlardaki tüm ürünleri ise Fujifilm Technology Center’da sergiliyor. Fujifilm’in bu iki merkezi, yakın coğrafyada 50 ülkeye hizmet veriyor.