8. Uluslararası Sinop Bienali Şubat Ayı Etkinlikleri Başladı!

Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin desteğiyle çevrim içi gerçekleşen süreç ve mekân odaklı 8. Uluslararası Sinop Bienali – Sinopale, Şubat ayında birbirinden farklı konukları ağırlıyor.


8. Uluslararası Sinop Bienali – Sinopale
Çevrim İçi Şubat Ayı Etkinlikleri

Katılım: Herkese Açık, Zoom


İleri dönüşümü “soyut” bir kavram olarak ele alan 8. Uluslararası Sinop Bienali, önceki bienal etkinliklerinde yer almış sanatçıları süreçlerini yeniden gözden geçirmeye ve Sinopale’de ya da sonrasında ortaya çıkan olayları bir dizi çevrim içi görüşmede düşünmeye davet ediyor.

Lars Ebert, Mahir Namur ve Nil İlkbaşaran’ın moderatörlüğünde gerçekleşen “Çay Eşliğinde Canlı bir Arşiv” projesinin ikincisinde, Sinop’un kültür odaklı kalkınmasına ilişkin geçmiş projelerin uygulanması ile ilgili Ahmetcan Alphan, Alpay Tırıl, Bahar Aksel, Bülent Oktay, Cansu Kırcan, Çağatay Şimşek, Emre Koyuncuoğlu, Erman Topgül, Güngör Erdem, Hülya Karakaş ve Onur Çevik kişisel deneyimlerini paylaşacak. Oturum 9 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de gerçekleşecek.


“Çay Eşliğinde Canlı bir Arşiv”
Oturum

Moderatör: Lars Ebert, Mahir Namur, Nil İlkbaşaran
Katılımcılar: Ahmetcan Alphan, Alpay Tırıl, Bahar Aksel, Bülent Oktay, Cansu Kırcan, Çağatay Şimşek, Emre Koyuncuoğlu, Erman Topgül,
Güngör Erdem, Hülya Karakaş, Onur Çevik
Tarih: 9 Şubat 2022 Çarşamba | Saat: 20.00


Moderatörlüğünü Jonatan Habib Engqvist’in üstlendiği Sinopale’nin üçüncü çevrim içi video-röportaj serisi “Büyüyen Her Şeyi Düşünmek”, Ulrike Mohr’u konuk edecek. 16 Şubat Çarşamba günü gerçekleşecek söyleşide, Mohr’un proje kapsamında “Sinopale 6” için ürettiği “Karadeniz Rezonansı” hakkında konuşulacak.


“Büyüyen Her Şeyi Düşünmek III”
Video-Röportaj

Moderatör: Jonatan Habib Engqvist
Sanatçı: Ulrike Mohr
Tarih: 16 Şubat 2022 Çarşamba | Saat: 20.00


“Konuksever Deniz” projesinin ikinci bölümünde, Burçak Konukman görsel dokümantasyon sunacak. Henüz içeriği duyurulmayan dokümantasyon 23 Şubat tarihinde Sinopale’nin web sayfasında yayımlanacak.


“Konuksever Deniz II”
Görsel Dokümantasyon

Küratör: Beral Madra
Sanatçı: Burçak Konukman
Tarih: 23 Şubat 2022 Çarşamba | Saat: 20.00


8. Uluslararası Sinop Bienali etkinlikleri hakkında detaylı bilgi almak veya etkinliklere katılım sağlamak için Sinopale İnternet sayfası ziyaret edilebilir.