(Harvard GSD)’den Bahar’22 Döneminde Halka Açık & Ücretsiz Etkinlikler!

Harvard GSD Bahar'22 Programı

Harvard Graduate School of Design (GSD) halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek etkinliklerden oluşan Bahar’22 programını duyurdu. Çevrimiçi ve hibrit formatlarda gerçekleşen etkinliklerde dünyadan alanlarında uzman birçok mimar, kent plancısı, tasarımcı ve sektör profesyoneli güncel konuları ele alacaklar.


Harvard GSD Bahar’22
Halka Açık Programlar

Tarih:
Şubat, Mart & Nisan 2022
Mecra: Çevrimiçi + Fiziksel
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık
Konuşmacılar: Sam Olbekson, Marcia L. Fudge, Anthony Titus, Lesley Lokko, Mariam Kamara, Nana Last, Thomas Struth, Anne Lacaton, Iñaki Echeverria, Sandra Barclay, Jean Pierre Crousse, David Godshall, Jenny Jones, Joan Nogué, Rahul Mehrotra, Sarah Whiting, Stéphanie Bru,  Alexandre Thériot


Harvard GSD her eğitim-öğretim döneminde halka açık, ücretsiz etkinlikler düzenliyor. Her dönem binlerce izleyiciyi ve onlarca konuşmacıyı ağırlayan etkinliklerde global ölçekte mimarinin gündemindeki konular alanlarında uzman tasarımcılar tarafından ele alınıyor. Bu dönemin kamuya açık etkinlikleri arasında ise sempozyumdan kısa söyleşilere ve derslere birçok formatta içerik yer alıyor. Ayrıca etkinliklere paralel olarak Harvard GSD tarafından “Today’s Global” teması ile yayınlanan Harvard Design Magazine’in 50. sayısının tanıtımı da gerçekleşecek.

This slideshow requires JavaScript.

Etkinliklerde konuşmacı olarak yer alacak isimler arasında mimarlık ve tasarımda, alanlarında uzman şu isimler yer alıyor:

Sam Olbekson, Marcia L. Fudge, Anthony Titus, Lesley Lokko, Mariam Kamara, Nana Last, Thomas Struth, Anne Lacaton, Iñaki Echeverria, Sandra Barclay, Jean Pierre Crousse, David Godshall, Jenny Jones, Joan Nogué, Rahul Mehrotra, Sarah Whiting, Stéphanie Bru & Alexandre Thériot

Programın en yakından takip edilen ve en çok beklenen konuşmacısı ise geçtiğimiz Aralık ayında, 2023 Venedik Mimarlık Bienali küratörü olarak görev alan ve African Futures Institute‘un kurucusu Lesley Lokko.

Programı genel hatlarıyla aşağıda bulabilir, etkinliklerin detayları için etkinlik bağlantılarına tıklayabilirsiniz.* 

Program kapsamında gerçekleşen her etkinlik çevrimiçi olarak da takip edilebilecek. Etkinlikler ve katılım bilgileri hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayarak Harvard GSD Bahar’22 Programı‘nın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

*Listede, etkinlikler orijinal isimleri ile yer almaktadır; gün ve saatler ise Türkiye saatiyle (GMT+3) verilmiştir.


Derleyen: Alp Şerif Besen
Kaynak: https://www.gsd.harvard.edu/2022/01/announcing-the-harvard-gsd-spring-2022-public-program/