(MADakademi Buluşmaları)’nın 2022’deki İLK OTURUMU 31 Ocak’ta Çevrim İçi Gerçekleşiyor!

MADakademi buluşmaları 2022

MADakademi Buluşmaları’nın 2022 yılındaki ilk oturumu Ashley Nancy Reynoldss ve Taygeti Michalakea’nın katılımıyla 31 Ocak, Pazartesi günü çevrim içi olarak gerçekleşiyor. Özlem Zıngıl ve Duygu Dağ’ın moderasyonunu üstleneceği “Çevre ve İnsan Haklarını İhlal Eden Yatırımların Ardındaki Olağan Şüpheliler” başlıklı oturum herkesin katılımına açık olarak Zoom’da gerçekleşecek.


MADakademi Buluşmaları 2022:
Çevre ve İnsan Haklarını İhlal Eden Yatırımların Ardındaki Olağan Şüpheliler

Konuşmacılar: Ashley Nancy Reynoldss & Taygeti Michalakea
Moderatörler:
Özlem Zıngıl & Duygu Dağ
Tarih & Saat:
31 Ocak 2022, 16:00 – 17:00
Mecra:
Zoom
Katılım:
Herkese Açık, Ücretsiz
Etkinlik Dili:
İngilizce
(Türkçe simultane tercüme yapılacaktır.)


Geçmiş MADakademi buluşmaları Posterleri
Geçmiş MADakademi buluşmaları Posterleri

Mekanda Adalet Derneği (MAD), 2019’dan bu yana iş dünyası ve insan hakları üzerine yürüttüğü araştırmasında geri dönülemez çevresel etkileri olan, işçi haklarını ağır şekilde ihlal eden, demokratik katılımı içermeyen mega altyapı, maden, termik santral, baraj ve HES projelerinde şirketlerin doğrudan ve dolaylı olarak neden olduğu insan hakları ihlalleri üzerine sorumluluğuna odaklanıyor.

Birleşmiş Milletler İş Dünyası ve İnsan Hakları Rehber İlkeler perspektifi esas alarak yürütülen bu araştırma kapsamında düzenli aralıklarla buluşmalar gerçekleştirilerek çok yönlü bir tartışma ortamı yaratılması amaçlanıyor. Araştırmanın bu yeni oturumu “Çevre ve İnsan Haklarını İhlal Eden Yatırımların Ardındaki Olağan Şüpheliler” ise 31 Ocak, Pazartesi günü saat 16.00-17.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Moderasyonunu Özlem Zıngıl ve Duygu Dağ’ın yapacağı etkinlikte konuşmacı olarak Business and Human Rights Resource Center’dan araştırma asistanı Ashley Nancy Reynoldss ve Panteion Sosyal ve Siyasal Bilimler Üniversitesi’nden doktora sonrası araştırmacı Taygeti Michalakea yer alacak.

İngilizce gerçekleşecek webinar formatındaki oturum aynı zamanda Zoom üzerinden simultane olarak Türkçe’ye de çevrilecek. MADakademi buluşmaları‘nın bu yeni oturumu ve katılım hakkında ayrntılı bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.