(Pavé X art) İlk Seçkisi “Tuhaf Zaman, Tuhaf Güzel” ile Bugün Açılıyor!

Tuhaf Zaman, Yuhaf Güzel Tuhaf Zaman, Yuhaf Güzel

Çevrim içi sanat platformu Pavé X art, bugün “Tuhaf Zaman, Tuhaf Güzel” isimli ilk seçkisiyle sanatseverlerle buluşuyor. Kürate edilmiş seçki dinamiğini çevrim içi platforma taşımayı hedefleyen Pavé X art, ilk seçkisiyle birlikte normalin sınırlarını kendine özgü jestlerle aşan dört sanatçının insan odağında buluşan heykel ve resimlerini izleyiciyle paylaşıyor.


Tuhaf Zaman, Tuhaf Güzel
Çevrimiçi Sergi

Tarih: 25 Ocak 2022
Platform: Pavé X art (Çevrimiçi)
Sanatçılar: Börte İpek, Burcu Erden, Erkut Terliksiz & Merve Morkoç


İlk seçkisiyle sanat izleyicisinin karşısına çıkan çevrimiçi sanat platformu Pavé X art, sanat, tasarım ve mimarinin birlikteliğiyle yaratılan estetik bütünlükten aldığı ilhamla oluşturulan seçkileriyle sanatçıların uluslararası sunum alanlarını genişletmeyi hedefliyor. Merve Sarıkaya ve Gözde Ulusoy tarafından 2022 yılında kurulan platform, kürate edilmiş seçkilerle, sadece online bir sanat platformu değil aynı zamanda sergi deneyiminin çevrim içi ortama aktarıldığı alternatif bir yöntem de geliştiriyor.

This slideshow requires JavaScript.

Pavé X art seçkiyi şöyle açıklıyor:

“Renkli dünyalarına insanın değişik hâllerini sıra dışı formlarda uyarlayan, duyguların ve düşüncelerin hayal gücüyle birlikte akan özgür bir serüvene dahil olduğu, kuralları yıkan ve doğaçlamayı önceliklendiren unsurlarıyla Börte İpek, Burcu Erden, Erkut Terliksiz ve Merve Morkoç’un resim ve heykelleri, tanıdık ama bir o kadar sürprizli dünyalarına dair keşif ve arayış süreçlerine tanıklık etmeye davet ediyor… Kendi kurgu dünyalarını yaratan sanatçıların izleyiciyi ağırladıkları evrenleri, ilk izlenimde uyandırdığı oyunlu ve davetkar hissin ötesinde girift sorgulamaları barındırıyor. Deneyi sürecin en cesur adımına dönüştürürken, gerçeklik algısını kendine özgü yanıtlarla saptıran ve bunu renkli dünyaları içerisine yerleştirerek, öğrenilmiş ve ezberlenmiş olanı geri plana iten tutumları seçkinin omurgasını oluşturuyor.”

Pavé X art ve ilk seçkisi olan Tuhaf Zaman, Tuhaf Güzel hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayarak Pavé X art’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Pavé X art
Merve Sarıkaya ve Gözde Ulusoy tarafından 2022 yılında kurulan Pavé X art, sanat, tasarım ve mimarinin birlikteliğiyle yaratılan estetik bütünlükten aldığı ilhamla oluşturulan seçkileriyle sanatçıların uluslararası sunum alanlarını genişletme hedefiyle kurulmuştur. Sınırların ortadan kalktığı günümüz dünyasında, kürate edilmiş seçki dinamiğini online’a taşıyarak, sanat ekosistemine eklemlenen yenilikçi bir yapı oluşturmayı amaçlar. Seçkilerin bir araya gelme dinamiğini estetik, kavramsal ya da üretim pratiği çerçevesinde oluşturulan bütünlük içerisinde ilişkilendirerek, sergi deneyimini online platforma aktarmanın yöntemini genişletmeyi amaçlar; multidisipliner, özgür ve özgün bir buluşma noktası yaratır.