(Akatlar Kültür Merkezi)’nde Kağan Güner’den “Bir Hikâye Anlatıcısının Sergisi”

Kağan Güner’in çocuk kitapları illüstrasyonlarından oluşan seçkisi, 22 Ocak-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi tarafından Akatlar Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Ziyaretçiler sanatçının 1993-2001 yılları arasında resimlediği 10 kitabın illüstrasyonlarını izleme fırsatı bulacak.


“Bir Hikâye Anlatıcısının Sergisi”
Sergi

Sanatçı: Kağan Güner
Tarih: 22 Ocak – 13 Şubat 2022
Yer: Akatlar Kültür Merkezi, Beşiktaş / İstanbul


Hindistan, Bangladeş, Japonya, Çin, Irak gibi çeşitli ülkelerin masallarından 60 eserin yer aldığı “Bir Hikâye Anlatıcısının Sergisi” ; Kartal ve Balığın Dansı (Aziz Nesin/Milet Yayınevi), Üç Kardeşler (Refugee Council), Nung Guam, Bharunda Kuşu, Tekmeleyen Kuş, Kürt Masalları, Altın Parmak, Yağmur Taşı ve Icarus (Hackney_Learning Trust) adlı kitapların illüstrasyonlarından oluşuyor.

Serginin yanı sıra çocuklar ve ebeveynleri 24-30 Ocak tarihleri arasında Akatlar Kültür Merkezi Çocuk Etkinlikleri kapsamında “Kağan Güner’in Eserleriyle Dünya Masalları” adlı kitap resimleme atölyesine katılma fırsatı bulacak. Atölyeye katılım sağlayanlar, rehber eşliğinde sanatçının pastel boya ve kolaj teknikleri hakkında bilgi edinebilecek.

Sergi hakkında detaylı bilgi için www.besiktas.bel.tr İnternet sayfası ziyaret edilebilir.


Kağan Güner
UNICEF ve UNESCO Asya Pasifik Kültür Merkezi’ndeki sanatçılardan biri olan Kağan Güner, eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Chelsea College of Art and Design’da tamamlamış, kamusal sanat, resim, heykel ve çocuk kitapları illüstrasyonu alanlarında ürünler vermiştir. Uluslararası sanat konkurlarında ödüller alan eserleri, New York, Londra, Kardif, Paris, Bologna, Lizbon, Bratislava, İstanbul, Tahran, Tokyo, Seul gibi dünya başkentlerinde ve Londra Müzesi, Itabashi Müzesi ve Pompidou Merkezi gibi uluslararası merkezlerde sergilenmiştir. 2008 yılında, 20 yıllık Londra hayatının ardından Gazi Mağusa’ya Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde tasarım eğitimi vermek için yerleşen sanatçı, 2011 yılında vefatına kadar çalışmalarına Mağusa, İstanbul ve Londra üçgeninde devam etmiştir.