(OMM)(İş Yatırım) İş Birliği ile “Dijital Sanat Atölye Programı” Devam Ediyor!

Odunpazarı Modern Müze – (OMM) ve İş Yatırım işbirliği ile Ekim ayından beri devam eden sürdürülebilirlik ve dijital sanat odaklı eğitim programlarının son etkinlik serisi “Dijital Sanat Atölyeleri”, 22 ve 29 Ocak tarihlerinde OMM’da devam ediyor. Ayrıca program dâhilinde oluşturulan “Yakın Gelecek” Podcast serisi Spotify üzerinden dinlenebilir.


“Dijital Sanat Atölye Programı”

Tarih: 22, 29 Ocak 2022
Yer: Odunpazarı Modern Müze, Eskişehir
Katılım: Ücretsiz, Rezervasyon (egitim@omm.art)


OMM Eğitim Programları iş birliği ile İş Yatırım‘ın 25. yılına özel olarak tasarlanan içerikler kapsamında toplam 16 etkinlik ve sürdürülebilirlik odaklı bir Podcast serisi gerçekleştiriliyor. Dijital sanat ve yeni medya teknolojilerine dair deneyim fırsatları sunan “Dijital Sanat Atölye Programı”, Berat İlk ve Mert Kızılay gibi alanlarında öne çıkan isimlerin katılımıyla devam ediyor.

Dijital Sanat Atölye Programı

Mert Kızılay | 22 Ocak 2022 Cumartesi | Saat: 14.00
Mert Kızılay tarafından sunulan dört saatlik atölyede katılımcılar konsept tasarımı süreçlerini öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Berat İlk | 29 Ocak 2022 Cumartesi | Saat: 14.00
Berat İlk’in gerçekleştireceği canlandırma (animasyon) atölyesinde 9-13 yaş grubu katılımcılar Eskişehir’i ve OMM’u anlatacakları canlandırmalar yapacaklar.

Dijital sanat teknikleri, üretimi ve sergilenmesi üzerine yeni perspektifler sunan “Dijital Sanat Söyleşileri” Ocak ayında da sürüyor.

“Dijital Sanat Söyleşileri” Programı

Ceren Taşkent Acarol | 22 Ocak 2022 Cumartesi | Saat: 19.00
Bilsart’ın Kreatif Direktörü Ceren Taşkent Acarol ile söyleşide, katılımcılar Bilsart ve eş zamanlı video sergileri hedefiyle yola çıkan Senkron’u mercek altına alacaklar.

Ferdi Alıcı (Ouchhh) | 29 Ocak 2022 Cumartesi | Saat: 19.00
Bu söyleşide, çeşitli ülkelerde yaptıkları görsel ve işitsel performanslarla mekan ve zaman algısını değiştiren Ouchhh kurucusu Ferdi Alıcı ile katılımcılar yapay zekanın yeni medya sanatında kullanımını irdeleyecekler.

“Yakın Gelecek” Podcast Serisi

Bego Demir (Bego Jeans Kurucusu), Eren Öztürk (S360 Stratejik Öğrenme ve Liderlik Direktörü), Işık Güner (Botanik Ressamı), Kıvılcım Pınar Kocabıyık (Yuvam Dünya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı), Özgül Öztürk Aksu (Mimar) ve Türker Yücesoy (Vegan Kasap Limonita Kurucu Ortağı) gibi “sürdürülebilirlik” kavramına farklı noktalardan yaklaşan konuklarla, konuya çeşitli perspektiflerden bakmayı hedefliyor.

OMM Editoryal Direktörü Büşra Erkara moderatörlüğünde gerçekleşen seride, önümüzdeki 25 yıl içinde dünyanın hâlâ yaşanabilir bir yer olması umuduyla, içinde bulunduğumuz binalardan giydiğimiz kıyafetlere, türümüzün yakın geleceğinden çevre politikalarına uzanan fikir egzersizleriyle “Nasıl daha iyi bir gelecek yaratabiliriz?” ve “Neden yaratmalıyız?” sorularının cevabı aranıyor.

Podcast Programı

İklim Acil Durumu 101 | Kıvılcım Pınar Kocabıyık (Yuvam Dünya)

Bitkilerin Gizli Yaşamı | Işık Güner (Botanik Ressamı)

“Vegan Ol, Sıhhat Bul” | Türker Yücesoy (Limonita Vegan Kasap)

Ekolojik Mimari | Özgül Öztürk (A Mimarlık)

Hızlı Modanın Gerçek Bedeli: Ölüm | Bego Demir (Bego Jeans)

Nasıl “Sürdürülebilir” Olunur? | Eren Öztürk (S360)

“Yakın Gelecek” Podcast Serisi, Spotify üzerinden takip edilebilir.

OMM ve İş Yatırım iş birliği kapsamında gerçekleşen sürdürülebilirlik ve dijital sanat odaklı projeleri takip etmek ve bilgi almak için www.omm.art adresi veya Instagram sayfası ziyaret edilebilir.


Odunpazarı Modern Müze – (OMM)
Dünyaca tanınan Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates’ın (KKAA) imzasını taşıyan ve etkileyici tasarıma sahip 4.500 m²’lik müze alanıyla OMM, eğitim programları, seminerler, sanatçı buluşmaları, atölye çalışmaları ve dinamik sergi programıyla kültürel gelişimin artırılmasını ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlenmesini hedefliyor.

İş Yatırım
1996 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından kurulan İş Yatırım, 25 yıldır yerli-yabancı bireysel ve kurumsal yatırımcılara, geleneksel alım-satım aracılığının yanı sıra; Kurumsal Finansman, Yatırım Danışmanlığı, Portföy Yönetimi, Piyasa Yapıcılığı ve Likidite Sağlayıcılığı hizmetleri sunmaktadır.