(Samsung Electronics) Home Connectivity Alliance’a Katıldı!

Samsung Electronics, akıllı ev alanında faaliyet gösteren öncü markaların ev aletlerinin birlikte çalışabilirlik özelliklerini ve güvenliğini iyileştirmek amacıyla bir araya gelerek kurduğu Home Connectivity Alliance’a (HCA) katıldığını açıkladı. Yeni kurulan uluslararası HCA, veri gizliliğinin ve cihaz güvenliğinin geliştirilmesinin yanı sıra, tüketicilere akıllı ev ekosistemlerini kişiselleştirme konusunda daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyor.

Samsung‘un kurucu üye olarak katıldığı, alanında öncü bağlantılı cihaz üreticilerini bir araya getiren HCA, tüm markalardan akıllı ev aletlerinin birbiriyle uyumlu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyor. Samsung diğer üye markalarla birlikte, veri güvenliği ve tüketici güvenliği gereksinimlerinin karşılanabilmesi amacıyla bulut sistemleriyle ile ilgili ortak yönergeler geliştirecek.

Bu gelişme, Samsung kullanıcıları için diğer marka ev aletlerini Samsung’un akıllı ev platformu “SmartThings” üzerinden çalıştırabilmek ve yönetebilmek anlamına da geliyor. Böylece, kullanıcıların eski ve yeni tüm cihazları bağlantılı ev ekosistemlerine entegre etmesi kolaylaşıyor. Ayrıca kullanıcılar, Samsung marka cihazlarına da diğer HCA üyesi markaların uygulamaları üzerinden de erişebilecek.

Samsung’un akıllı ev platformu SmartThings, inovasyonlara devam edecek.

HCA işbirliğine ek olarak Samsung’un akıllı ev platformu SmartThings, bütüncül bir akıllı ev deneyimi sunmak amacıyla akıllı mutfaklardan otomasyonlu ev temizliğine ve giysi bakımına kadar birçok alanda son teknoloji cihaz ve hizmetleri geniş bir yelpazede bir araya getirmeye devam ediyor.

Samsung akıllı ev aletleri ekosistemi ve SmartThings platformu hakkında daha fazla bilgi için Samsung sayfası; HCA hakkında daha fazla bilgi için \bağlantı ziyaret edilebilir.