Bülend Özden’in İlk Kişisel Sergisi “Destruction” (Goba Art & Design)da!

Tasarımcı Bülend Özden ilk kişisel sergisi “Destruction” ile 5-22 Ocak tarihlerinde Goba Art & Design’da sanatseverlerle buluşuyor.


“Destruction”
Sergi

Sanatçı: Bülend Özden
Tarih: 5 Ocak 2022 Çarşamba – 22 Ocak 2022 Cumartesi
Yer:
Goba Art & Design
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. Şimal Sok. Belkıs Apt. 3A Beyoğlu/İstanbul


Bülend Özden’in sahip olduğumuz ve bizi mutlu eden şeylerin bir anda yok olma ihtimali deneyimi üzerinde durduğu sergisi “Destruction” (Yıkım, imha) ile sanatseverleri farkındalığa davet ediyor. Mimar ve tasarımcı kimliklerinin yanı sıra 2019 yılından beri resim ve heykel çalışmalarına başlayan Bülend Özden, seçtiği konular çerçevesinde duygularını şekillendirerek eserler yaratmakta.

“Destruction” (Yıkım, imha)

“Hayatın doğal akışı içerisinde alıştığımız inandığımız veya garanti olarak gördüğümüz yaşam tarzımızın bir anda aniden değiştiğini, parçalandığını, yıkıldığını hayal edelim. Hiç beklemediğimiz bir zamanda bağlı olduğumuz değerlerin yıkılması, zihnimizde duygusal anlamda bir parçalanmaya yol açabilecektir.

Bizi mutlu eden şeylerin ansızın imha olmasına dair bir sorgulama ve arkasından gelen zihinsel tahribat eserlerin vurgusudur. Bu sorgulamanın amacı, bağlı olduğumuz duygusal şeylerin ansızın kaybedilebilir olduğunu bize hatırlatması ve farkındalığımızı çoğaltmasıdır.”

 

Tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapma amacıyla kurulan Goba Art & Design, Kalebodur tarafından desteklenmektedir.

Goba Art & Design‘da düzenlenen etkinlikler ve “Destruction” sergisi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.


 Goba Art & Design
Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir platform yaratma hayaliyle 2019 yılında İstanbul Beyoğlu’nda Y. İç Mimar Esin Sözer Kalender ve Yasin Kalender tarafından kurulmuştur. Goba Art & Design ilhamını, temel düşüncesi sanatla tasarımı birleştirme, disiplinleri bütünleştirme olan ve bu sene 100. yaşı kutlanan Bauhaus ekolünden almıştır. Kurucularından Y. İç Mimar Esin Sözer Kalender, tasarımcı kimliğinin yanı sıra sanat çalışmalarını da sürdürmekte, farklı disiplinlerin yaratıcılık sürecine etkilerini doğrudan deneyimlemektedir. Goba Art & Design, tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapmayı hedeflemektedir.